به گزارش پارس نیوز به نقل از مهر، سردار احمدرضا رادان ظهر شنبه در بازدید از مرز مهران اظهار کرد: در موضوع گذرنامه زیارتی هم با طرف عراقی به توافقی رسیده‌ایم، این گذرنامه‌ها در حال چاپ و امروز از مرز ۲۲۰ هزار گذرنامه عبور کرده که نزدیک به ۱۶۰ هزار گذرنامه به صورت کاملاً اینترنتی انجام شده است، مردم بدون مراجعه به مراکز، با استفاده از بستر اینترنت، اطلاعات خود را وارد و گذرنامه‌های خود را دریافت کرده‌اند و تعدادی نیز در حال ارسال است.

فرمانده انتظامی کل کشور ابراز کرد: از مردم عزیز استدعا داریم همچنان در بستر اینترنت گذرنامه‌های خود را دریافت و اقدام برای دریافت گذرنامه را به روزهای آخر و نزدیک اربعین موکول نکرده و از همین امروز برنامه ریزی کنند.

سردار رادان یادآور شد: مراکز گذرنامه از امروز به صورت ۲۴ ساعته فعال است و گذرهایی که نیاز به تعویض دارند با اخد مدارک چه از بستر اینترنت و چه از طریق مراجعه به مراکز از ساعت ۶ صبح تا ۱۹ بعد از ظهر برای صدور اقدام می‌شود و همکاران ما به صورت شبانه روزی برای چاپ گذرنامه‌ها اقدام می‌کنند.

وی یادآور شد: به نظر می‌رسد تمهیدات لازم بر اینکه مردم به راحتی بتوانند از مزیت‌های گذرنامه اربعین استفاده کنند، فراهم است و تلاش داریم تمام استان‌ها با استقرار سخت افزارهایی که در اختیار داریم نسبت به چاپ گذرنامه اقدام کنند.

فرمانده انتظامی کل کشور گفت: چاپ گذرهای اربعین از امروز در سه استان خوزستان، فارس و خراسان آغاز و تلاش می‌شود ظرف چند روز آینده چاپ گذرنامه‌های اربعین در همه استان‌های کشور انجام شود و در این صورت سرعت صدور بیشتر خواهد شد.

وی گفت: از همراهی مردم تشکر می‌کنیم و آرزو داریم همه دست اندرکاران بتوانند در خدمت مردم و برای زیارتی ارزان، سالم و ایمن برای اربعین شرایط را فراهم کنند.

سردار رادان خاطرنشان کرد: کسانی که مشمول هستند با معرفی مرکز خدمت خود می‌توانند مرخصی ۱۰ روزه گرفته و راهی سفر اربعین شوند، البته منوط بر این است یگان مربوطه اجازه دهد و همچنین برای طلاب و دانشجویانی که قصد سفر اربعین دارند، در طول ایام سفر اربعین نیاز به هیچ گونه وثیقه ای ندارند.

فرمانده انتظامی کل کشور یادآور شد: برابر توافقی که با طرف عراقی شده است و از همین جا نیز از همه همکاری‌های طرف عراقی و مسوولان کشور عراق تشکر می‌کنیم، قرار بر این است، کسانی که از مدت اعتبار گذرنامه آنان ۲ سال گذشته است، بتوانند با مراجعه به مراکز گذرنامه، بدون نیاز به اخذ گذرنامه جدید، گذرنامه خود را تمدید کنند.