به گزارش پارس نیوز ،  مقدسی افزود: از چند روز پیش ۱۹۶ مرکز این سازمان شامل ۲۲ میدان اصلی و ۱۷۴ بازار زیرمجموعه آماده دریافت و عرضه گوشت گرم وارداتی به مشتریان است، اما تا این لحظه گوشت وارداتی به میادین میوه و تره بار وارد نشده است.

او گفت: به دلیل متناسب نبودن قیمت عمده گوشت گرم با سطح عرضه و لزوم کنترل قیمت ها، گوشت گرم در میادین میوه و تره بار عرضه نمی‌شود و یخچال‌ها خالی است!

مدیر بهره برداری سازمان میادین میوه و تره بار تهران افزود: طبق صحبت‌های انجام شده با مسئولان وزارت جهاد کشاورزی قرار شد از صبح فردا دوشنبه عرضه گوشت گرم وارداتی در سطح میادین میوه و تره بار آغاز شود.

قیمت گوشت

مقدسی گفت: از سه هفته قبل روزانه به طور متوسط ۲۰ تا ۵۰ تن گوشت یخ زده در میادین میوه و تره بار تهران عرضه می‌شود.

وعده هایی که عملی نشد

حدود دو هفته پیش آقای آبنار مدیر کل بازرگانی داخلی وزارت جهادکشاورزی وعده داد از اواسط هفته گذشته گوشت گرم وارداتی به میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه شود که این امر محقق نشد.

آخرین وعده داده شده هم ابتدای این هفته بود، اما هنوز هیچ گوشتی در هیچ یک از سطوح عرضه موجود نیست!

بر اساس بررسی ها، آخرین قیمت گوشت گرم در میدان بهمن، شقه گوسفندی هر کیلوگرم ۲۹۵ هزار تومان عرضه می‌شود که ۳۰ هزار تومان نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است.

با وجود تلاش همکاران ما، هیچ یک از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی پاسخگوی سوالات نبودند.

قیمت گوشت به زودی در بازار متعادل می شود

رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: توزیع گوشت گرم وارداتی در جلوگیری از شتاب و التهاب قیمت تاثیر بسزایی دارد.

آقای منصور پوریان گفت: برآوردها حاکی از آن است که گوشت گرم وارداتی یکشنبه وارد کشور شود. توزیع گوشت گرم وارداتی در جلوگیری از شتاب و التهاب قیمت تاثیر بسزایی دارد.

قیمت گوشت

پوریان ادامه داد: گرچه در شرایط کنونی به سبب زایش های مناسب پاییز از نظر حجم مشکلی در عرضه گوشت نداریم، اما به سبب عوامل واسطه و دلال، قیمت گوشت در بازار بالاست که توزیع گوشت گرم وارداتی می تواند جلوی شتاب قیمت را بگیرد.

رئیس شورای تامین کنندگان دام قیمت کنونی هرکیلو دام درب دامداری را ۱۰۰ هزارتومان اعلام کرد و گفت: اکنون قیمت هرکیلو لاشه ۱۹۵ تا ۱۹۷ هزارتومان است که با احتساب سود منطقی ۱۰ درصد در خرده فروشی ها باید عرضه شود. قیمت کنونی هرکیلو گوشت نسبت به هفته گذشته ۵ هزارتومان در بازار کاهش یافته است و پیش بینی می شود که روند کاهش قیمت ادامه یابد.

پوریان با بیان اینکه مشکلی در عرضه گوشت منجمد نداریم، گفت: علی رغم اختلاف چشمگیر قیمت گوشت منجمد با گرم و حجم انبوه نسبت به سنوات گذشته، اما تقاضای چندانی در بازار نیست.

جزئیات توزیع گوشت گوسفندی 142 هزار تومانی

محمد جعفری - معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام - اظهار کرد: توزیع گوشت گوسفندی و گوساله با قیمت مصوب در حال توزیع است و بدون محدودیت وزنی و در حد نیاز و کشش بازار این اقدام ادامه خواهد داشت.

گوسفند

وی افزود: با توجه به این که ذخایر استراتژیک گوشت در وضعیت مناسبی قرار دارد، توزیع این محصولات با قیمت مصوب در کل کشور انجام می‌شود و محدودیتی برای توزیع در استان‌های مختلف و حجم تقاضا وجود ندارد.