به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی شهردار تهران در حاشیه مراسم افتتاح موزه سیمان ری و افتخار در جمع خبرنگاران و با اشاره به ترافیک تهران همزمان با آغاز بارش باران و برف گفت: در رابطه با ترافیک تهران غافلگیر نشدیم.

وی ادامه داد: این غافلگیری ما نیست بلکه ظرفیت و اقتضاهایی است که در شهر وجود دارد که متناسب با یک بارش گره‌های ترافیکی ایجاد می‌شود.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه برخی از شب‌هایی که بارندگی سنگین و زیادی در شهر تهران وجود دارد ۱۰ هزار نفر در خیابان‌ها کار می‌کنند گفت: برای اینکه آبگرفتگی در سطح شهر نداشته باشیم نیروهای خدماتی در حال فعالیت هستند.

زاکانی با بیان اینکه بارش باران و ایجاد ترافیک غافلگیری نیست گفت: تا زمانی که ۶۶ درصد حمل و نقل با ماشین شخصی صورت گیرد و تنها ۳۴ درصد آن با حمل و نقل عمومی باشد ترافیک وجود دارد و تا زمانی که این آمار برنگردد ترافیک باقی می‌ماند.

وی با بیان اینکه ما میراث دار یک مجموعه قدیمی هستیم اظهار کرد: مثلاً در حوزه اتوبوسرانی ۱۷۵ اتوبوس وارد ناوگان شدند یا ناوگان ون ما ۹۸ درصد بالای ۱۵ سال است.

شهردار تهران بیان کرد: ما ۶۳۰ دستگاه ون را خریداری کردیم و اکنون در مسیر شماره‌گذاری و واگذاری است در طول این مدت تمام تلاشمان این بودها نگذاریم شهر به مشکل بربخورد تا زمانی که حمل و نقل عمومی را حل نکنیم این گره‌ها اتفاق می‌افتد دعا کنید دست به دست هم دهیم مشکل تهران حل شود.