به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، طبق مصوبه هیات دولت طرح شناورسازی ساعات کاری ادارات در شهر تهران تا پایان آبان ماه تمدید شد.

هیأت دولت با طرح استانداری تهران مبنی بر شناورسازی ساعات کاری ادارات در شهر تهران تا پایان آبان موافقت کرد.

بر اساس این طرح، شروع کار تمامی ادارات و سازمان ها از ساعت 7 تا 9 صبح به صورت شناور تعیین می شود؛ مطابق این مصوبه تغییری در میزان حضور کارمندان در طول روز مطابق ضوابط و مقررات در محل کار مربوطه ایجاد نخواهد شد و متناسب با ساعت ورود کارمندان به صورت شناور در محل کار، ساعت پایان کار در همان روز به صورت شناور تعیین می شود.

*ساعت فعالیت مدارس

ساعت شروع به کار شیفت صبح مدارس مقطع متوسطه 7:30 صبح و مدارس مقطع ابتدایی 8:30 صبح تعیین شده است.

همچنین مقرر است مدارس ابتدایی حتی الامکان به نحوی برنامه‌ریزی کنند که از ساعت 7:30 صبح نسبت به پذیرش دانش آموزان اقدام کرده و برنامه‌ریزی لازم برای استفاده مناسبت‌تر دانش آموزان از این فرصت با برنامه‌های فرهنگی، تربیتی، ورزشی و فوق برنامه صورت پذیرد.

بنابراین آغاز رسمی فعالیت مدارس ابتدایی ساعت 8:30 صبح می باشد.

*ساعت کار مجموعه‌های انتظامی

شروع به کار نهادهای نظامی، انتظامی و امنیتی پس از اخذ مجوزهای لازم، ساعت 6:30 صبح و قبل از آن تعیین می شود؛ همچنین ساعت شروع به کار خدمات رسانی بانک ها ساعت 7:30 صبح تعیین می شود.

از این‌رو حضور کارمندان بانک ها نیم ساعت زودتر در ساعت 7 صبح می باشد. ساعت شروع به کار شیفت صبح کارخانجات و کارگاه ها 6 صبح بوده و متناسب با آن سایر شیفت های کاری کارخانجات و کارگاه ها نیز اصلاح می‌شود.

لازم به ذکر است هر گونه تردد و تخلیه کامیون و کامیونت از ساعت 6:30 صبح تا 9 صبح ممنوع می باشد و پلیس راهور نسبت به اجرای طرح تشدید، برخورد و اعمال قانون خواهد کرد.