مهر:سازمان هواشناسی با صدور هشدار «زرد» از نفوذ سامانه بارشی و باران، رگبار باران، در ارتفاعات بارش برف، وزش باد شدید موقتی، کاهش نسبی دما و در مناطق گرمسیر رعد و برق از جمعه تا یکشنبه خبر داد.

شرایط جوی روز جمعه که سازمان هواشناسی اعلام کرده است، برای اردبیل، گیلان، مازندران، غرب گلستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، کرمانشاه و شمال ایلام، شنبه در اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، کرمانشاه، شمال ایلام، شمال لرستان، همدان، شمال مرکزی، ارتفاعات سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و یکشنبه در گیلان، مازندران ، گلستان، اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، البرز، تهران، شمال سمنان و ارتفاعات قزوین و زنجان پیش‌بینی می‌شود.

در اثر این مخاطره لغزندگی جاده، اختلال در سفرهای بین شهری در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال ریزش کوه، احتمال آبگرفتگی محدود معابر، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و احتمال خسارت به کشاورزی دور از انتظار نیست.

همچنین، پیش بینی می‌شود سرعت باد شمالی و ارتفاع موج در نواحی ساحلی به طور میانگین 1.5 تا 2.5 متر در نواحی فراساحلی تا 3 متر از جمعه تا یکشنبه افزایش یابد.

شرایط جوی روز جمعه در غرب دریای خزر، در استان گیلان و غرب مازندران، شنبه در دریای خزر، در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان و یکشنبه در استان‌های گیلان و غرب مازندران مورد انتظار است.