به گزارش اقتصادنیوز ، روند افزایشی قیمت دلار در بازار امروز چهارشنبه 20 مهر ماه متوقف شد. نرخ دلار امروز در تهران نسبت به روز قبل رنج بود.

قیمت دلار رنج شد 

هر برگ اسکناس آمریکایی امروز در محدوده 32 هزار و 660 تومان به فروش رسید. عده ای از معامله گران می گفتند بازارساز با افزایش عرضه اجازه عبور دلار از مرز مقاومتی 32 هزار و 800 تومان را نمی دهد . 

علت کُند شدن روند صعوی نرخ دلار 

عده ای دیگر از معامله گران به قطعی اینترنت اشاره می کردند. به عقیده این دسته از بازیگران ارزی همین عامل موجب شده روند معاملات نقدی کُند شود.

البته نرخ دلار فقط در تهران رنج بود و اسکناس آمریکایی در بازارهای همسایه کاهشی بود. دلار سلیمانیه که روز گذشته به یک قدمی کانال 33 هزار تومان رسیده بود در بازار امروز از کانال مذکور فاصله گرفت. دلار در بازار  یاد شده دو مرز حساس را از دست داد و به پایین نیمه کانال 32 هزار تومان برگشت. 

هرات هم امروز شاهد عقب نشینی نرخ دلار بود. نرخ دلار هرات امروز 120 تومان پایین از قیمت دیروز مبادله شد. هر برگ دلار در بازار هرات به قیمت 32 هزار و 300 تومان به فروش رسید. 

 

نرخ حواله درهم مقاومت کرد

اما معامله گران می گفتند احتمالا دلیل مقاومت بازیگران ارزی و در تهران و رنج بود دلار تهران به نرخ حواله درهم برمی گردد. قیمت درهم امروز در مقایسه با دیروز رنج  بود و در مرز 9 هزار تومان معامله شد. 

معامله گران می گفتند اگر نرخ درهم نیز نزولی شود این امر ممکن است موجب قدرت نمایی معامله گران کاهشی شود و به تبع آن نرخ دلار در تهران هم در سراشیبی قرار بگیرد . 

عقبگرد  قیمت اونس طلا

بازار جهانی طلا امروز شاهد عقبگرد قیمت اونس طلا بود . فلز گران بهای جهانی ظهر امروز 7 دلار از ارزش خود را از دست داد و بر روی 1673 دلار قرار گرفت. 

دلار و سکه

طلا اندکی افت کرد 

در بازار داخلی ایران هم قیمت دلار 18 عیار امروز 300 تومان از دیروز پایین تر معامله شد . قیمت طلا 18 عیار امروز 1میلیون و 359 هزار و 300 تومان بود . 

قیمت سکه رنج شد 

قیمت سکه امامی امروز مانند نرخ دلار رنج بود. هر قطعه از این فلز گران بهای داخلی امروز در محدوده 14 میلیون و 950 هزار تومان  معامله شد. البته عده ای از معامله گران مدعی بودند که قیمت سکه وارد کانال 15 میلیون تومان هم شده است.