رحمت‌الله نوروزی، نماینده مردم علی‌آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پارس نیوز با اشاره به لزوم توسعه علم‌ هسته‌ای کشور و شرایط مذاکرات تصریح کرد: ما در عصر تکنولوژی، به پیشرفت و توسعه خصوصا در خصوص مسائل هسته‌ای در حوزه‌های کشاورزی، صنعت و پزشکی نیاز داریم.

وی افزود: آمریکایی‌ها یک بدقولی را در زمان ترامپ برای خروج یکطرفه از برجام انجام دادند و امروز قصد دارد تا به مانند یک کدخدای زورگو حرف خودشتن را به کرسی بنشاند.

نوروزی گفت: آمریکایی‌ها تا به امروز هرچه که می‌توانستند انجام دادند و فشارهای اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه بر کشور ما وارد کردند اما مردم و ملت ما همواره اعلام کردند که انرژی هسته‌ای را حق مسلم خودمان می‌دانیم و برای پیشرفت کشور و توسعه فناوری به آن نیاز داریم.

*ایران باید بر حقوق مسلم هسته‌ای و اقتصادی خود در مذاکرات برجامی پافشاری کند

این نماینده مجلس تصریح کرد: خواست مردم و نظام ما این است که با صلابت و ایستادگی از حقوق خودمان دفاع کنیم. البته نیاز است تا مسئولان هم با مدیریت و برنامه ریزی موضوعات مربوط به اقتصاد و معیشت مردم را حل کنند تا دشمنان نتوانند بر روی این موضوعات مانور دهند.

وی ضمن اشاره به نقش صهیونیست‌ها در مذاکرات و تاثیر بر آمریکا خاطرنشان کرد: در این سه ماهه اخیر اگر به موضوع گیری‌های صهیونیست‌ها نگاه کنید متوجه می‌شوید که آن‌ها بسیار نگران فناوری هسته‌ای ما هستند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا آمریکا را مجاب کنند توافق خوبی با ایران نداشته باشند و تنها منافع آن‌ها در آن حفظ شود.

نوروزی درانتها یادآورشد: زمانی که می‌بینیم اسرائیلی‌ها بر روی یک موضوع مرتبط با ایران حساس می‌شوند، مثل مذاکرات و تمام تلاششان را می‌کنند تا روند توافق به نفع خودشان و آمریکا تمام شود به معنای آن است که ما باید بر روی مواضع خویش پافشاری کنیم و توافق مدنظر خودمان را به نتیجه برسانیم.