به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه عراقی سومریه نیوز، مقتدی صدر رهبر جریان صدر با انتشار توصیه‌هایی ده گانه از همه هواداران خود که حامی اصلاحات در این کشور هستند، خواست با دوری گزیدن از اختلافات، احترام و منزلت زوار اربعین را حفظ کنند.

متن خواسته‌های ده گانه مقتدی صدر که از آن به عنوان شروط لازم برای رعایت از سوی هوادارانش یاد کرده، به شرح زیر است:

نخست: در مسیر اربعین باید بدون پرچم‌های خاص و هواداری از جریان‌های نظامی، حزبی و قومی حاضر شد، چون امام حسین (ع)، امام اسلام، انسانیت و اصلاح است.

دوم: مطلقاً نباید تصاویر شخصیت‌ها، شهدا و غیر از آنها را به دست گرفت، همه این شهدا ذوب در امام حسین سید شهدای اهل بهشت شده اند.

سوم: هرگز کفن بر تن نکنید، همچنین لباسی که شما را از دیگر زائران متمایز کند، از جمله یونیفرم نظامی بر تن نداشته باشید. همه باید در این مسیر لباس اخلاص و طهارت بر تن کنید.

چهارم: شعارهای شما باید تنها باید با یاد خدا و اطاعت از وی، همچنین با یاد امام حسین و اهل بیت باشد، نه چیز دیگر.

پنجم: صبر، حکمت و اخلاق را در بالاترین سطح رعایت کنید، با هر فردی که قوانین و توصیه‌ها را رعایت نکند باید از سوی نیروهای امنیتی بدون اهمال برخورد شود، این چنین افراد در واقع شعائر حسینی را زیر پا گذاشته و نقض کرده اند.

ششم: متهم کردن دیگران به القابی نظیر بعثی، تروریست و یا شبه نظامی و دیگر توصیفات، ممنوع و بلکه حرام است.

هفتم: تعدی و تعرض به زوار خارجی (غیر عراقی) به ویژه برادران ایرانی با دست، زبان و یا انتشار بیانیه و یا هر روش دیگری منفور، قبیحانه، ممنوع و بلکه حرام و برخلاف همه عرف‌های پذیرفته شده است.

هشتم: مسلم و قطعی است که حمل سلاح از هر نوع، ممنوع و حرام است و با افراد خاطی باید از سوی نیروهای امنیتی برخورد صورت گیرد.

نهم: در بالاترین سطح باید همکاری با نیروهای امنیتی در همه مناطق عراق به ویژه کربلا صورت گیرد. ما پیشاپیش قدردان آنها (نیروهای امنیتی) هستیم.

دهم: تشکیلات حشد شعبی و سرایا سلام از ایجاد ایست بازرسی و یا ایجاد مقر امنیتی در سال جاری خودداری کنند، این امر ضروری است و پیامدهای آن برای همگان خطرناک است.

مقتدی صدر در پایان توصیه‌های ده گانه خود تاکید کرده که هر کسی که این توصیه‌ها را رعایت نکند؛ از ما نیست و مسئولیت وی برعهده خودش است.