پرویز اوسطی، نماینده مردم قروه و دهگلان درمجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پارس نیوز درخصوص مذاکرات هسته‌ای وین تاکید کرد: از اواسط پاییز سال ۱۴۰۰ ما درگیر مذاکرات هسته‌ای در وین برای احیای برجام هستیم و خواسته‌ها و خطوط قرمزمان را مشخص کرده‌ایم.

وی افزود: انعطاف زیادی به خرج داده‌ایم و مدام از حقوق خود صحبت و دفاع کرده‌ایم تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان بسیار مقتدرانه مباحث را پیش برده‌اند و نشان دادند که با امتیازات حداقلی بدون تضمین راضی نمی‌شوند.

اوسطی گفت: اما مسئله‌ای که روشن است این است که عملا آمریکا و غرب قصد ندارند هیچ گام عملیاتی برای احیای برجام بردارند. این آمریکا بود که از توافق خارج شد. این آمریکا بود که برجام را پاره کرد و تحریم‌های غیرقانونی همه جانبه علیه کشور ما اعمال کرد.

این نماینده مجلس گفت: این اروپا بود که دست در دست آمریکا به هیچ یک از تعهداتشان عمل نکردند و مدام وقت‌کشی می‌کردند. هرچند در برجام باقی مانده بودند اما در زمین آمریکا بازی می‌کردند و ضررهای زیادی به ما تحمیل شد.

وی یادآورشد که درهمین گیر و دار اکنون به روزهایی رسیده‌ایم که توافق محتمل است اما مسئله این است که فشار لابی صهیونیستی و مخالفان برجام در آمریکا زیاد است و هرچند خود دولت بایدن نیز درتلاش است کم‌ترین امتیاز را به ایران بدهد.

اوسطی درانتها خاطرنشان کرد: ایران از خواسته‌های خود عقب نشینی نمی‌کند و غرب این مسئله را می‌داند. بنابراین تنها راهشان این است که واقعیت را بپذیرند و تضمین دهند که رفع تحریم‌ها پایدار خواهد بود.