آرش کردی مدیرعامل شرکت توانیر در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: به همین منظور و با توجه به، برنامه های مدیریت بار صنعت برق از روز دوشنبه و در قالب هماهنگی انجام شده با وزارت صمت، صنایع بزرگ برنامه های تعطیلات تابستانه و تعمیرات سالانه خود را در زمان هایی که با صنعت برق هماهنگ شده است انجام می دهند.

کردی ادامه داد: همچنین براساس نیاز صنعت برق و با توجه به میزان مصرف برق در شبکه با توافق هایی که از پیش انجام شده است، در ساعت های خاصی، صنایع مصرف برق خود را محدود می کنند تا شبکه دچار اختلال نشود.

مدیرعامل شرکت توانیر افزود: در  ازای این همکاری، صنایع از پاداش های صنعت برق برخوردار می شوند که به طور مثال این پاداش ها در سال 1399 نزدیک به 400 میلیارد تومان و در سال 1400 بیش از 800 میلیارد تومان تخفیف در بهای برق مصرفی در ازای همکاری با صنعت برق بوده است که در صورتحساب های برقی آنها اعمال شده است.

 

کردی با اشاره به مشوق های این دوره در بخش کشاورزی تاکید کرد: مطابق مصوبه هیئت وزیران و هماهنگی های انجام شده، پیش بینی شده است که در بازه زمانی 11 صبح تا ساعت 18 ، کشاورزان 5 ساعت مصرف برق خود را مدیریت کنند و 19 ساعتی مابقی را می توانند رایگان از برق استفاده کنند.