به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، رئیس جمهور پیش از ظهر امروز (سه‌ شنبه) با حضور در جلسه ستاد تنظیم بازار ، با قدردانی از رهبر معظم انقلاب که پیش از آغاز اجرای طرح اصلاح اقتصادی همگان را دعوت به یاری دولت در اجرای بهتر این طرح مهم کردند، گفت: نقش‌آفرینی مردم مانند همه عرصه‌های خطیر گذشته در این اصلاح اقتصادی نیز مهم بوده و ضامن موفقیت آن است.

رئیس جمهور افزود: اقناع افکارعمومی و اقشار مختلف و نخبگان جامعه برای درک بهتر و همراهی در اجرای این طرح، بسیار مهم و ضروری است.

FK2N74auzzzp

رئیسی با تاکید بر اینکه باید به شبهات و گره‌های ذهنی مردم در خصوص این طرح حتما پاسخ داد، اظهار داشت: نظارت بر زنجیره کالا، از تامین و تولید تا توزیع و فروش در فروشگاه‌ها و خرده فروشی‌ها، مسئله مهم دیگری است که برنامه ریزی و فعالیت جدی، مداوم و میدانی همه نهادهای مسئول را می طلبد و هیچ کوتاهی در این زمینه پذیرفتنی نیست.

فاطمی امین : فراهم شدن نظارت همگانی بر قیمت کالا‌ها

سیدرضا فاطمی امین در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار که با حضور رئیس جمهور برگزار شد در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: از هفته آینده، علاوه بر بازرسی‌های همکاران ما و تماس مردمی با سامانه ۱۲۴، ابتکار جدیدی طراحی شده که بر اساس آن یک کد دو بعدی (QR) یا کد شناسه صنفی در مغازه‌ها نصب خواهد شد و مردم می‌توانند بطور مستقیم تخلفات را از طریق یک نرم افزار تلفن همراه (اپلیکیشن موبایل) گزارش کنند. 

فروشگاه

وی با بیان اینکه در چند هفته اخیر در ستاد تنظیم بازار، بر طرح مردمی سازی و عادلانه کردن یارانه‌ها متمرکز هستیم افزود: تدابیر لازم برای اجرای این طرح بزرگ اندیشیده شده ضمن اینکه در این طرح، وزارت جهاد کشاورزی مسئولیت تامین نهاده‌های دامی، محصولات غذایی و کالا‌های اساسی را بر عهده دارد. 

وزیر صمت با اشاره به اینکه بخش دوم اجرای این طرح، توزیع و نظارت بر بازار است گفت: یکشنبه گذشته با هدف کسب آمادگی، بیش از ۸۶ هزار مورد نظارت ویژه از فروشگاه‌ها و سطح عرضه انجام شد؛ ضمن اینکه تقسیم کار خوبی میان دستگاه‌های مجری طرح صورت گرفته است.

فاطمی امین، احکام سازمان تعزیرات حکومتی علیه متخلفان را تا هفته پیش بازدارنده ندانست و ادامه داد: به تازگی مصوباتی برای این سازمان گرفته شده و اختیارات بسیار خوبی به سازمان تعزیرات حکومتی داده شده که امیدواریم احکام آن برای متخلفان، بازدارنده باشد.