به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید مجید میراحمدی رئیس کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی مدیریت بیماری کرونا امروز (دوشنبه) در نود و هشتمین نشست کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی مدیریت بیماری کرونا، افزود: مصوبات گذشته ستاد برای برگزاری مراسم در مکان‌های مسقف و سربسته؛ در شهر‌های قرمز تا ظرفیت ۳۰ درصد، در شهر‌های نارنجی،۵۰ درصد و در شهر‌های زرد تا ظرفیت۷۰ درصدی تاکید دارد.

میراحمدی با بیان اینکه رعایت مقررات بهداشتی لازمه مهار بیماری کروناست، ادامه داد: نظارت بر رعایت مقررات بهداشتی در مجموعه هایی، چون وزارت آموزش و پرورش باید به صورت جدی دنبال شود و نباید با اهمال کاری، زمینه شیوع دوباره بیماری در کشور فراهم شود.

معاون امنیتی وزیر کشور با اشاره به مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر اینکه سامانه "ایران من" مبتنی بر دُز سوم عمل کند؛ گفت: از زمان تزریق دُز دوم واکسن کرونا برای متوسط جمعیت کشور بیش از چهار ماه گذشته است، توصیه‌های بهداشتی بر لزوم تزریق دُز سوم واکسن برای ارتقای ایمنی بدن برای مقابله با سویه‌های جدید بیماری کرونا تاکید دارد.

شب قدر

میراحمدی اضافه کرد: مسئولان وزارت بهداشت با بررسی همه شرایط، زمان مشخصی را برای تزریق دُز سوم واکسن برای گروه‌های سنی مختلف اعلام کنند و پس از آن، سامانه ایران من مبتنی بر تزریق دُز سوم خدمات ارائه دهد.

وی همچنین به تاکید رئیس جمهور بر لزوم تبیین و روشنگری هر چه بیشتر نسبت به ضرورت تزریق دُز سوم واکسن کرونا اشاره کرد و از رسانه ملی و دیگر رسانه‌ها خواست تا در این زمینه به طور مستمر اطلاع رسانی کنند.

رئیس کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی مدیریت بیماری کرونا، افزود: امسال با توجه به وضعیت مناسب تزریق واکسن کرونا، سفر‌های نوروزی را شاهد بودیم که خوشبختانه با وجود افزایش حجم سفرها، تصادفات جاده‌ای کاهش زیادی داشت و باید این موضوع به صورت جدی استمرار یابد.

معاون امنیتی وزیر کشور بابیان اینکه افزایش سفر‌ها در عین کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای تجربه‌ای موفقیت آمیز بود؛ تصریح کرد: همکاری و همدلی و عزم جدی مسئولین ذی ربط مهم‌ترین عامل در این موفقیت بود.

موضوع نظارت جدی‌تر بر دوربین‌های جاده‌ای از دیگر محور‌های مورد اشاره در نشست امروز کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی مدیریت بیماری کرونا بود و در این خصوص میراحمدی بر لزوم هماهنگی جدی‌تر مجموعه وزارت راه و شهرسازی، نیروی انتظامی و دادستانی تاکید کرد.