به گزارش خبرگزاری مهر، «رشید مردوف» وزیر امور خارجه ترکمنستان در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، ضمن تبریک ماه مبارک رمضان، در مورد برخی مسائل دوجانبه و بین‌المللی مورد اهتمام مشترک و به خصوص افزایش همکاری‌ها میان کشورهای حوزه دریای خزر گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه ترکمنستان به پیشرفت‌های صورت گرفته در سطح کارشناسی در جهت آماده‌سازی پیش‌نویس‌های همکاری در حوزه دریای خزر، همکاری در عرصه‌های علمی، عملیات جستجو و نجات، همکاری‌ها در چارچوب مبارزه با گسترش مواد مخدر در دریای خزر و همچنین تعمیق همکاری‌ها میان کشورهای حوزه این دریا اشاره و نشست مشترکی میان وزرای امور خارجه پنج کشور حوزه دریای خزر برای گسترش همکاری‌های چندجانبه و فراهم آوردن نشست مشترکی در سطح سران این کشورها را پیشنهاد کرد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نیز با اشاره به تداوم توسعه روابط دوستانه و رو به پیشرفت دو کشور، بر نگاه مثبت جمهوری اسلامی ایران نسبت به گسترش این روابط در تمامی زمینه‌ها و به خصوص افزایش همکاری‌ها میان کشورهای حوزه دریای خزر تأکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره از همکاری‌های منطقه‌ای و نشست‌های کاری مشترک برای گسترش روابط بیشتر و به خصوص در حوزه دریای خزر استقبال می‌کند.

امیرعبداللهیان در پایان این گفتگوی تلفنی ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به همتای ترکمنستانی خود، آرزوی نزول رحمات و برکات این ماه برای دولت و ملت ترکمنستان را مسئلت کرد.