به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ سید جواد ساداتی‌نژاد با بیان اینکه فقط چهار درصد از اراضی کشاورزی ما در ایران سند دارد، افزود: با سنددارکردن اراضی کشاورزی ترمز تغییر کاربری‌شان را می‌کشیم.

وی گسترده‌کردن چتر کشاورزی قراردادی، تلاش برای افزایش طرح‌های آبخیزداری به ده میلیون هکتار در سال و مراقبت از بازار تولیدات کشاورزی در جهت حمایت از مصرف‌کننده از دیگر اقدامات دولت است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ما در کشور ۱۸/۵ میلیون هکتار اراضی کشاورزی داریم؛ تقریباً ۵۳ درصد این اراضی دیمی و ۴۷ درصد اراضی آبی هستند.

وی افزود: در دولت سیزدهم، طرح حمایت از اراضی دیم تقریباً در ۲/۶ میلیون هکتار از اراضی کشور با کمک ستاد اجرایی فرمان امام شروع شده است و امیدواریم توسعه کشت دیم در کشور بتواند شتاب بیشتری بگیرد.

وی با اشاره به اینکه از صندوق توسعه ملی سالی ۲۰۰ میلیون یورو به آبخیزداری تزریق اعتبار شد گفت: از ۱۲۲ میلیون هکتار وسعت آبخیز داری، سی میلیون هکتار آن تاکنون آبخیزداری شده و نود میلیون هکتار آن باقی مانده است.

ساداتی نژاد همچنین با اشاره به حمایت از تولید گفت: برای سال ۱۴۰۱ کشاورزی قراردادی در مرکبات را هم شروع می‌کنیم و با باغدارانمان قرارداد خواهیم بست.

وی افزود: در بحث مربوط به خودکفایی شکر و پنبه هم طرح‌هایی در دست اجرا داریم.

وزیر جهاد کشاورزی از الکترونیکی شدن تمام مجوز‌ها خبر داد و افزود: هدف ما رفع موانع و مانع‌زدایی تولید است و ما کار صدور مجوز‌ها را با قوت و قدرت تا انتها پیش خواهیم برد تا هر کس که می‌خواهد با کمترین زمان مجوز بگیرد و با شفافیت کامل بتواند در این زمینه حرکت کند.