به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در نشست شورای عالی قضایی امروز با اشاره به ضرورت تامین امنیت در جامعه افزود: دادستان های سراسر کشور و ضابطان در جهت تامین امنیت و آرامش مردم در روزهای پایانی سال و عید نوروز تلاش ویژه و برنامه ریزی داشته باشند.

وی گفت: با پشتیبانی نیروهای امنیتی و انتظامی در جهت تثبیت آرامش مردم حرکت کنید که در ایام تعطیل اموال مردم سرقت نشود.

آقای محسنی اژه ای ادامه داد: افرادی که مخل امنیت و آرامش مردم هستند در زندان‌ها بمانند و چنین افرادی که سابقه تکرار جرم دارند به مرخصی فرستاده نشوند چراکه اگر به چنین افرادی ترحم کنیم ،ظلم به مردم است.

وی گفت: به افرادی که به مرخصی می روند یا رفته اند ،توصیه می کنم که در این ایام مراقب رفتارشان باشند، غیبت نکنند و سروقت به زندان برگردند چرا که غیبت غیر موجه قابل تعقیب و در ارفاقات بعدی موثر خواهد بود.

 
 
 
 
 
Remaining Time -0:57
 
 
کد ویدیو
دانلود
 

رئیس دستگاه قضا افزود: قرارهایی که الزام قانونی ندارد منتهی به بازداشت نشود به خصوص در این ایام اعیاد، کسی که بیرون ماندنش خطری برای مردم ندارد، بازداشت نشود و اگر لازم است برای برخی افراد قرار وثیقه صادر شود این قرار منتهی به روزهای تعطیل یا پایانی هفته نشود تا افراد فرصت تامین وثیقه داشته باشند.

وی با بیان این که در تامین وثیقه اگر نیاز به کارشناسی نیست حتما وثیقه مورد قبول قرار بگیرد افزود: به عنوان مثال در همین تهران ساختمانی وجود ندارد که کمتر از ۵۰۰ میلیون ارزش داشته باشد بنابراین هر جایی که تردیدی وجود ندارد موضوع کارشناس وثیقه را مطرح نکنید.

آقای محسنی اژه ای تصریح کرد: پرونده های زندانی دار حتما تعیین تکلیف شود و اگر فردی حتی یک روز زودتر هم می‌تواند به مرخصی برود یا آزاد شود ، در سریع ترین زمان ممکن این مسئله محقق شود.