سروش صحت مجری برنامه پرمخاطب کتاباز است.سروش صحت در کنار نویسندگی و بازیگری فیلم ها و سریال های خوب و جذابی را کارگردانی کرده است.سروش صحت کارگردان فیلم جهان با من برقص است. سروش صحت هم اکنون مشغول مجریگری می باشد.

زندگینامه سروش صحت

سروش صحت ۸ آذر سال ۱۳۴۴ در اصفهان متولد شد او اصالتی نائینی دارد و اهل روستای سلطان نصیر نائین است.پدر و مادرش اهل نائین بودند.او تا سال ۱۳۶۳ (تا ۱۹سالگی) در اصفهان زندگی می‌کرد و پس از پذیرفته شدن در دانشگاه در تهران ساکن شد. وی دارای مدرک کاردانی رادیولوژی، کارشناسی شیمی کاربردی و کارشناسی ارشد آلودگی و حفاظت محیط زیست دریا است

با مجموعه «جنگ ۷۷» مهران مدیری در سال ۱۳۷۷ پا به عرصه هنر گذاشت و به شهرت رسید و هم‌زمان در همان برنامه نویسندگی را در کنار بازیگری تجربه کرد. بازی در سینما را در سال ۱۳۷۸ با فیلم «شراره» به کارگردانی سیامک شایقی آغاز نمود. نام خانوادگی او «صحت نائینی» بوده‌است اما به گفته خودش به دلیل طولانی بودن، آن را به «صحت» تغییر داده‌است. همسر وی سارا سالار نویسنده رمان «احتمالاً گم شده‌ام» و برنده جایزه هوشنگ گلشیری است.

شباهت بامزه سروش صحت و برادرش+عکس

سروش صحت

سروش صحت و کتاباز

کتاب‌باز  برنامه‌ای تلویزیونی است که از سال ۱۳۹۵ با هدف ترویج و گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی از شبکه نسیم با اجری سروش صحت پخش شده‌است.این برنامه تاکنون در چهار فصل به روی آنتن رفته‌است و فصل پنجم آن نیز از پانزدهم شهریور ۱۳۹۹ نمایش داده شد. در هر قسمت از برنامه، کتاب‌هایی توسط کارشناسان و میهمانان به مخاطبان معرفی می‌شود. همچنین در ویژه برنامهٔ ماه رمضان ۱۳۹۹ که با روزهای قرنطینه کرونا مصادف بود، در هر بخش از برنامه یک بستهٔ فرهنگی شامل فیلم، کتاب و موسیقی به مخاطبان پیشنهاد شده‌است. درج معادل فارسی کلمه‌های بیگانه که در حین صحبت‌های مجری و میهمانان استفاده می‌شود نیز از دیگر ویژگی‌های برنامهٔ کتاب‌باز است.

حضور عادل فردوسی پور در مهمونی چراغونی سروش صحت + عکس

ازدواج سروش صحت

سروش صحت با سارا سالار نویسنده ازدواج کرده این دو بعد از 8 سال زندگی مشترک در سال 80 صاحب یک فرزند پسر بنام سورنا شدند

سروش صحت و لاله اسکندری در دوران جوانی + عکس