کرونا همچنان جهان را در برگرفته است. هنوز واکسیناسیون برای ریشه کن کردن کرونا تمام نشده است. کرونا در ایران نزولی شد. احتمال وقوع موج ششم کرونا وجود دارد.


سرماخوردگی، آنفلوانزا و کووید-۱۹ علائمی همپوشان دارند و به خصوص در افرادی که قبلا واکسن کرونا زده‌اند و باز دچار عفونت کرونا شده‌اند، علائم بیماری ممکن است چندان مشخص نباشد.

در این موارد بهترین کار این است که در خانه بمانید و آزمایش کرونا بدهید تا احتمال کووید-۱۹ رد شود.

افراد کاملا واکسینه‌شده در صورت ابتلا به کرونا معمولا علائمی با شدت کمتر نسبت به افراد غیرواکسینه نشان می‌دهند و علائم بیماری‌شان ممکن است به صورت آبریزش بینی، عطسه کردن، گلودرد و از دست رفتن بویابی بروز کند.

کرونا

بنابراین افراد کاملا واکسینه‌شده هم باید مراقب علائم شبیه سرماخوردگی باشند و آزمایش کرونا بدهند تا در صورت مثبت بودن آزمایش خود را ایزوله کنند تا اطرافیانشان را در معرض خطر قرار ندهند.

اگر آزمایش کرونایتان منفی بود، سرماخوردگی برای اغلب افراد نسبتا بی‌خطر است و خود به خود بهبود پیدا می‌کند. توجه داشته باشید که با کاهش محدودیت‌ها و افزایش تماس‌های مردم با هم احتمال دچار شدن به عفونت‌های تنفسی مانند سرماخوردگی و آنفلوانزا هم افزایش می‌یابد، با این حال حتی اگر کاملا واکسینه شده‌اید، نیاید کرونا از نظر دور کنید.