به گزارش پارس به نقل از سایت فدراسیون والیبال، دیدار تیم های والیبال زنان ایران و ژاپن در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا امروز (پنج شنبه) در سالن چایچاینا شهر ناخون پاتوم تایلند برگزار شد.

ملی پوشان والیبال کشورمان در این دیدار و در سه ست متوالی با امتیازهای (۲۵ بر ۱۶) ، (۲۵ بر ۱۳) و (۲۵ بر ۱۱) مغلوب تیم ژاپن دارنده سه مدال قهرمانی این رقابت ها شدند.

تیم والیبال کشورمان با ترکیب فرنوش شیخی، شبنم علیخانی، مائده برهانی، مهساصابری، مهسا کدخدا ومینا روستا مسابقه را آغاز کرد. با آن که والیبالیست های ایرانی امروز یکی از زیباترین بازی های خود را در این دوره از مسابقات به نمایش گذاشتند و در دقایق نخست هر ست در گرفتن امتیاز با تیم ژاپن به صورت پایاپای پیش رفتند، اما سرویس های بسیار خوب ژاپنی ها دریافت بازیکنان کشورمان را با مشکل جدی روبرو کرد و در نهایت نتیجه این بازی را به دارنده مدال برنز المپیک واگذار کردند.

سرمربی تیم ملی والیبال زنان ژاپن با بیان اینکه بازیکنان ایران جوان و خوش بنیه هستند، گفت: اگر تیم ملی والیبال ایران برنامه ریزی خوب، تمرینات زیاد و تجربه حضور در مسابقات رسمی بیشتری را داشته باشد، در آینده ای نزدیک یکی از سه تیم برتر آسیا خواهد شد.

« مانابه ماسایاشی» پس پیروزی شاگردانش بر تیم ملی والیبال ایران در سخنانی اظهار داشت: قبل از صحبت در مورد ضعف های تیم ایران باید بگویم والیبالیست های ایران همیت و همکاری خوبی دارند که می تواند در پیشبرد اهداف تیم به آنان کمک کند. خطاهای فردی بازیکنان زیاد است و متاسفانه وقتی تیم ایران شروع به از دست کردن امتیاز می کند، این خطاها تمام نشدنی به نظر می رسد و مرتب امتیاز از دست می دهند.