به گزارش پارس ، به نقل از گل، مجتبی جباری – سپاهان، داستان عجیبی که پیش بینی های فوق العاده ای در موردش شده بود اما همه این پیش بینی ها رنگ باخت و شکلی عکس به خود گرفت. بعد از امضایی که جباری روی برگه قرارداد با سپاهان زد، همه این تیم اصفهانی را برنده بی چون و چرای نقل و انتقالات معرفی کردند. ورد زبان همه این بود که سپاهان با جباری، بی حاشیه، به سمت قهرمانی پیش می رود و مدعی اصلی لقب می گیرد.

به گزارش گل به نق ل از ایران ورزشی تنها ۵،۶ هفته از آغاز لیگ برتر گذشته بود که مجتبی حاشیه ساز شد. او از نظر فنی با زلاتکو کرانچار به مشکل خورد و مدعی شد که دیگر برای سپاهان بازی نخواهد کرد. جباری بار و بندیل خود را بست و از اصفهان راهی تهران شد. مدیریت سپاهان نتوانست این اتفاق را مدیریت کند و ناکام در بازگرداندن جباری، به روزهای بدون او عادت کرد. جباری در پاسخ به داستان بازگشت به سپاهان، تاکید کرد که دوست دارد استراحت کند و با آمادگی کامل به جام جهانی برود. همه واسطه شدند، کرانچار هم از مواضع قبلی خود که گفته بود یا من یا جباری کوتاه آمد اما این مجتبی بود که حاضر نشد بار دیگر به اصفهان برگردد و برای سپاهان بازی کند.

روزها یک به یک گذشت و خبری از جباری در اصفهان نشد. سپاهانی ها همچنان امیدوار بودند به بازگشت جباری اما انگار مرغ مجتبی یک پا داشت. او در جواب پیشنهاد سپاهانی ها برای بازگشت تنها یک کلمه گفت: « بر نمی گردم! » مسوولان سپاهان رفته رفته قید مجتبی جباری را زدند، به خصوص که وقتی دیدند او چراغ سبزی برای بازگشت نشان نمی دهد از بازیکنان دیگر به جای او استفاده کردند تا ثابت کنند نبودش به چشم نمی آید اما واقعا اینگونه نبود. آنها که روی جباری برنامه ریزی کرده بودند جایگزین مناسبی برایش نیافتند تا این وسط، هم سپاهان ضرر کند و هم جباری که در سال جام جهانی، به جای زمین، روزها را در خانه سپری می کرد یا رستوران جدیدش.

داستان به همین جا ختم نشد. باید وضعیت مشخص می شد، هم وضعیت آینده جباری و هم هزینه ای که سپاهان برای او پرداخته بود. سپاهانی ها چاره ای جز قطع همکاری با جباری نیافتند، به خصوص وقتی که دیدند فرستادن واسطه یا صحبت با او هم گرهی از مشکلات باز نمی کند. مسوولان سپاهان و جباری برای خروج از بلاتکلیفی دور یک میز نشستند. همین چند روز پیش جلسه ای برگزار شد تا هم سپاهان تکلیف پول های خرج شده را بداند و هم جباری تکلیف آینده اش را. در این جلسه که موضوع اصلی اش فسخ قرارداد مجتبی با سپاهان بود، طرفین به توافقاتی رسیدند. این توافقات اما هنوز روی کاغذ نیامده و رسمی نشده.

سپاهان برای جدایی جباری، دو شرط پیش روی او قرار داد. اول بازگرداندن پولی که از آنها دریافت کرده و دوم انتخاب تیم آینده با نظر آنها. جباری با اولی موافقت کرد و قول داد پولی را که از سپاهان گرفته، به آنها برگرداند. گفته می شود این پول، رقمی در حدود ۷۰۰ میلیون تومان است که ابتدای فصل به جباری پرداخت شده. شرط دوم اما کمی عجیب بود و البته از نظر فوتبالی، حرفه ای. مسوولان سپاهان این شرط را برای مجتبی جباری گذاشتند که باید اول بدانند تیم آینده اش، کدام تیم خواهد بود و بعد فسخ قرارداد او را صادر کنند. گفته می شود حتی مسوولان سپاهان به جباری گفته اند به هر تیمی می توانی بروی جز استقلال. آنها می دانند در صورت حضور جباری در استقلال، این تیم به مدعی اصلی قهرمانی بدل می شود و راه سپاهان را برای کسب این عنوان، سخت می کند. سپاهانی ها دوست ندارند با صدور فسخ قرارداد جباری باعث شوند تا استقلال، رقیب اصلی آنها برای کسب عنوان قهرمانی، قدرتمندتر از حالا شود. به همین دلیل، این شرط را پیش روی مجتبی گذاشته اند تا با دستان خود، راه قهرمانی استقلال را هموار نکنند.

اما واکنش مجتبی. او به سپاهانی ها گفته که نمی خواهد این فصل در هیچ تیمی بازی کند. مجتبی تاکید کرده که هدفش استراحت است اما آیا مدیران سپاهان می توانند مطمئن باشند که جباری قصد ندارد یک سال بازی کند؟ این اتفاقات باعث شده تا طرفین برای یکدیگر شرط و شروط بگذارند، تکلیف نهایی هم هنوز مشخص نشده. باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا سپاهانی ها از شرط و شروط خود کوتاه می آیند یا اینکه مجتبی با دریافت فسخ قرارداد، دور استقلال را خط می کشد و پیراهن تیمی دیگر را به تن می کند. شاید هم او به گفته خودش در هیچ تیمی بازی نکند.

سپاهان برای جدایی جباری، دو شرط پیش روی او قرار داد. اول بازگرداندن پولی که از آنها دریافت کرده و دوم انتخاب تیم آینده با نظر آنها. جباری با اولی موافقت کرد و قول داد پولی را که از سپاهان گرفته، به آنها برگرداند. گفته می شود این پول، رقمی در حدود ۷۰۰ میلیون تومان است که ابتدای فصل به جباری پرداخت شده. شرط دوم اما کمی عجیب بود و البته از نظر فوتبالی، حرفه ای. مسوولان سپاهان این شرط را برای مجتبی جباری گذاشتند که باید اول بدانند تیم آینده اش، کدام تیم خواهد بود و بعد فسخ قرارداد او را صادر کنند.