به گزارش پارس ، مهدی محمد نبی در گفت وگو بافارس با اشاره به اینکه گفته می شود تیم ملی نوجوانان در گروه نسبتا آسانی در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۳ قرار گرفته است اظهار داشت: نه از نظر من تمام ۲۴ تیمی که به جام جهانی نوجوانان صعود کرده اند تیم های پر قدرتی هستند چرا که اگر غیر از این بود نمی توانستند به جام جهانی صعود کنند ما نباید هیچ کدام از حریفانمان را دست کم بگیریم و باید بیشتر تلاش کنیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه دوستی، عزت اللهی، حیدری و هوشمند کسانی هستند که برای آماده سازی تیم ملی نوجوانان زحمات بسیاری کشیده اند و امیدوارم زحمات آنان را بازیکنان تیم ملی در بازی های جام جهانی جبران کنند چرا که این مربیان بر گردن این بازیکنان حق دارند.

نبی ادامه داد: مربیان تیم نوجوانان به هیچ وجه استراحت نداشتند و همیشه در اردو یا مسابقه بودند و در وهله نخست خانواده خود را تیم ملی می دانستند و همواره همراه تیم ملی بودند و خانواده آنها هم کمک می کردند تا کادر فنی نوجوانان امور مربوط به تیم ملی را به خوبی پیش ببرند، می توان گفت علی دوستی خودش و همکارانش وقف تیم ملی کردند انشاء الله خدا هم نظر لطفی بکند و به نوجوانان کمک بکند این تیم در جام جهانی موفق ظاهر شود.

دبیرکل فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: فدراسیون بر اساس وظیفه اش از تیم نوجوانان حمایت کرده و حمایت های خود را ادامه می دهد.

نبی با بیان اینکه از محل تمرینات و محل اسکان ملی پوشان نوجوان در جام جهانی امارات بازدید می کردند خاطرنشان کرد: ما یک جلسه ۵ - ۴ ساعته را در خصوص موارد فنی و مقررات مسابقات با مسئولین مسابقات جام جهانی نوجوانان و همچنین مسئولین سایر تیم های صعود کرده به جام جهانی داشتیم و در این جلسه موضوعات مختلفی مطرح و بررسی شد. به طور کلی در چند روزی که در امارات بودیم شرایط کاری سختی داشتیم و حدود یک ساعتی است که از مشکلات فارق شدیم و فردا صبح به تهران می آییم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در خصوص هدف گذاری این تیم برای جام جهانی ۲۰۱۳ امارات گفت: ما در این دوره می خواهیم از مرحله یک شانزدهم نهایی دوره گذشته عبور کنیم و مقابل تیم هایی که قرار می گیریم قدرت نمایی کنیم. قاعدتا حق تیم ملی نوجوانان است حداقل به جمع ۸ تیم نهایی جام جهانی صعود کنند. البته کار سختی است ولی تمام تلاشمان را می کنیم.

وی افزود: برای تیم ملی نوجوان اردوی آلمان را در نظر گرفتیم و اگر موفق شدیم ویزای این کشور را بگیریم ملی پوشان نوجوان برای انجام اردو و چند مسابقه دوستانه به آلمان سفر خواهند کرد.

نبی در خصوص لغو اردوی پرتغال تیم ملی بزرگسالان و برخی انتقادهایی که در این زمینه انجام شده گفت: من هفته آینده از خبرگزاری هایی که حاوی مطالبی در مورد ورزش و فوتبال کشور بودند دعوت خواهم کرد تا طی جلسه ای با آنها تمام مواردی که فدراسیون فوتبال مطرح شده صحبت هایی را بیان کنم چرا که فدراسیون مظلوم واقع می شود. مطالبی که مدنظرم است را باید بگویم تا جامعه فوتبال بداند اداره فدراسیون فوتبال در چند وقت اخیر چه سختی هایی داشته هر چند وظیفه ما بوده است و خدا شاهد است تمام توان خود را بکار گرفتیم تا فدراسیون موفق باشد و مردم از نتایجی که در فوتبال به دست می آید راضی باشند الحمدالله همه این اتفاقات رقم خورد و ما توانستیم نتایج خوبی را کسب کنیم این نتایج از قوطی شانس در نیامده است و برای کسب آن ها زحمات زیادی کشیده شده و ما در این مدت خون دل خوردیم. در هفته اینده با تعدادی از خبرگزاری های با انصاف صحبت های لازم را انجام خواهم داد.