به گزارش پارس ، به نقل ازایسنا، فصلی که انتهای آن به جام جهانی ختم می شود نگاه ها به بازیکنانی که تیمشان به جام جهانی صعود کرده ویژه است. اکثر سایت هایی که در ترانسفر بازیکن فعالیت می کنند بازیکنان ۳۲ تیم جام جهانی را با نگاه ویژه ای پیگیری می کنند و از هم اکنون نگاه ها به بازیکنانی از ایران هم هست که برخی از سایت ها قیمت و ستاره انتقال به اروپا بین بازیکنان ایرانی را با حدس و گمان اعلام می کنند.

سایت معتبر ترانسفر مارکت نیز قیمت بازیکنان ایرانی را برای انتقال تعیین کرده که همان طور که پیش بینی می شد اشکان دژاگه با ۳.۱ میلیون یورو گران قیمت ترین و با ارزش ترین بازیکن ایرانی شاغل در فوتبال دنیاست که اکنون در فولام عضویت دارد.

این سایت قیمت مسعود شجاعی بازیکن بلاتکلیف ایرانی را هم برای انتقال ۱.۱ میلیون یورو تخمین زده است اما در عین تعجب قیمت دانیل داوری نیز ۷۰۰ هزار یورو تعیین شده که برای این دروازه بان در آن سطح رقم زیادی نیست؛ نکته عجیب تر این است که قیمت مهدی رحمتی از داوری گران تر است و قیمت او ۸۰۰ هزار یورو تعیین شده است.

محمدرضا خلعتبری هم با رقم یک میلیون و پانصد هزار یورو یکی از بازیکنان شاخص ایران در بازار نقل و انتقالات به حساب می آید. رضا قوچان نژاد ستاره ایران در سه دیدار پایانی رقابت های انتخابی جام جهانی به نوشته این سایت ارزشی معادل ۱.۱ میلیون یورو دارد.

در بین بازیکنان استقلال، آندارانیک تیموریان با ۱.۳ میلیون یورو گران ترین بازیکن این تیم است و پس از تیموریان، نکونام با ۱.۱ میلیون یورو با ارزش ترین بازیکن تیم پایتخت به شمار می آید. پس از این دو هافبک که سابقه بازی در اروپا را دارند، پژمان منتظری با ۸۵۰ هزار یورو و رحمتی با ۸۰۰ هزار یورو گران ترین بازیکنان استقلال در بازار جهانی به حساب می آیند.

قیمت ساموئل هم در این سایت ۴۰۰ هزار دلار قیمت گذاری شده است.

اما در پرسپولیس گران ترین بازیکن برای ترانسفر سید جلال حسینی با رقم انتقال ۸۷۵ هزار یورو تعیین شده است. پس از سید جلال حسینی، نیلسون با ۷۰۰ هزار یورو و رضا حقیقی با ۶۵۰ هزار یورو گران ترین بازیکنان پرسپولیس هستند. در کنار قیمت رضا حقیقی پیشنهاد دینامو کیف هم نوشته شده است که باشگاه پرسپولیس آن را رد کرد.

ماهینی با ۵۷۵ هزار یورو و پیام صادقیان و میلاد غریبی با ۴۵۰ هزار یورو نفرات بعدی قرمزها در بازار هستند.

نکته دیگر قیمت کریم انصاری فرد است که همیشه صحبت از حضورش در اروپاست که این سایت معتبر قیمت او را ۵۲۵ هزار یورو تعیین کرده است؛ بازیکنی که روزی امید اول فوتبال ایران برای انتقال به اروپا بود.

در سپاهان در عین تعجب قیمت جهانی شجاع خلیل زاده از عقیلی بیشتر است. در حالی که رقم شجاع ۷۰۰ هزار یورو تعیین شده است، برای هادی عقیلی رقم عجیب ۲۷۸ هزار یورو تخمین زده شده است. قیمت آرش افشین هم ۳۵۰ هزار یورو برای انتقال به لیگ های اروپای است. بختیار رحمانی از فولاد با ۸۰۰ هزار یورو گران ترین بازیکن فولاد برای ترانسفر است.

سردار آزمون و علیرضا جهانبخش بازیکنان ایرانی تیم های روبین کازان روسیه و نایمخن هلند به ترتیب ارزش ۱۲۵ و ۶۵۰ هزار یورو دارند.

نکته این سایت و قیمت بازیکنان ایرانی در بازار جهانی این است که تعداد بازیکنان بالای یک میلیون دلار ایران به تعداد دو انگشت هم نمی رسد و این نشان می دهد که در بازار جهانی بازیکنان ایرانی بازیکنانی ارزان قیمت به حساب می آیند.