دودانگه:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 77811

  مربی تیم ملی کشتی آزاد جوانان گفت: با شرایطی که تیم عازم مسابقات شد و با کمبود امکانات و تدارکات، با دست خالی روی سکوی جهانی رفتیم.

  به گزارش پارس ، علی اکبر دودانگه در گفت وگو با فارس، درباره عملکرد آزادکاران جوان در رقابت های قهرمانی جهان گفت: بچه ها واقعاً خوب و فراتر از حد انتظار ظاهر شدند. در چهار وزن اول از عملکرد آزادکاران راضی نبودیم، اما در چهار وزن دوم خوب کار کردیم.

  وی ادامه داد: تنها نگرانی ما بابت قرعه کریمی و مواجه نشدن با کشتی گیر رژیم صهیونیستی بود که همان اتفاق هم افتاد. آرزو داشتیم که سخت ترین قرعه نصیب کریمی شود، چون می دانستیم با هر حریفی کشتی بگیرد برنده خواهد بود، اما از چیزی که می ترسیدیم سرمان آمد.

  مربی تیم ملی کشتی آزاد جوانان تصریح کرد: با شرایطی که تیم عازم مسابقات شد و با کمبود امکانات و تدارکات، با دست خالی روی سکوی جهانی رفتیم هر چند که اگر فیلا با ما لجبازی و امتیازات کریمی را حذف نمی کرد می توانستیم نایب قهرمان هم شویم. نایب قهرمانی حداقل حق ما بود.

  دودانگه با بیان اینکه بچه ها از جان مایه گذاشتند و با غیرت کشتی گرفتند در حالی که حتی یک ریال هم در این مدت از فدراسیون نگرفته اند، گفت: نمی دانم حتی چطور هزینه های رفت و برگشت به خانه هایشان را تأمین می کردند. متأسفانه نگاه مسئولین هم نگاه ویژه ای به کشتی نیست. با بدترین شرایط اعزام شدیم در حالی که می توانستیم با پرواز مستقیم از وارنا به صوفیه برویم، اما هشت ساعت با اتوبوس در راه بودیم، اما بچه ها با غیرت و تعصب روی تشک رفتند.

  وی عنوان کرد: تا به حال چنین شرایط سختی را تجربه نکرده بودم و حتی نشنیده بودم. از طرفی از شانس بد ما کشتی گیران ما این دوره چندین مرتبه با رژیم اشغالگر قدس مواجه شدند. با توجه به اینکه دو فرنگی کار ما پیش از کشتی آزاد با آنها مسابقه نداده بودند دیگر نتوانستیم برای کریمی مجوز بگیریم. از طرفی با تحقیقاتی که انجام دادیم متوجه شدیم حریف کریمی آمریکایی الاصل بوده است. به نظر می رسد حریفان ما برای مقابله با قدرت ایران از این پس از چنین حربه هایی استفاده خواهند کرد.

  دودانگه خاطرنشان کرد: کریمی بهترین کشتی گیر ما بود که حتماً طلا می گرفت و باید مسئولان از او تقدیر کنند. از طرفی عدم رویارویی ما باعث بالا رفتن پرچم رژیم صهیونیستی در مسابقات شد در حالی که کشتی گیر رژیم اشغالگر قدس اگر به کریمی می باخت حتی شانس کسب مدال برنز را هم نداشت.

  در پایان رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان نمایندگان کشورمان موفق به کسب یک نشان طلا توسط یونس سرمستی در ۵۵ کیلو و یک مدال نقره توسط عبدالله قمی در ۱۲۰ کیلو شدند. مصطفی قیاسی در ۷۴ کیلو و پیمان یاراحمدی در ۶۶ کیلو هم دو مدال برنز را برای ایران به ارمغان آوردند. ایران بعد از روسیه و آذربایجان بر سکوی سوم تیمی ایستاد.

  ایران تیم ملی کشتی آزاد جهان رژیم صهیونیستی رفت و برگشت رقابت رقابت های کشتی آزاد کشتی کشتی آزاد وزن
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها