واکنش راه آهن به اظهارات قلعه‌نویی و تاج

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 77809

  مدیرعامل باشگاه راه آهن سورینت به اظهار نظر تاج و قلعه نویی درباره تعویق بازی با استقلال واکنش نشان داد.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، باشگاه استقلال هفته ی گذشته پیش از انجام بازی با بوریرام نامه ای را به سازمان لیگ برای به تعویق انداختن یک روزه دیدارش با راه آهن سورینت ارسال کرد. این باشگاه معتقد بود به دلیل در میان بودن منافع ملی باید این بازی به تعویق بیفتد. اما صادق رییسی کیا مدیرعامل راه آهن واکنش تندی به درخواست آبی های پایتخت نشان داد و گفت که به هیچ وجه با تعویق در برگزاری بازی موافق نیست. امیر قلعه نویی نیز بعد از بازی با بوریرام دوباره روی موضعش پافشاری کرد و گفت که مدیرعامل راه آهن را نمی شناسد و آنها باید به خاطر منافع ملی با خواسته شان کنار بیایند.

  صادق رییسی کیا در گفت وگو با ایسنا درباره ی اظهارات امیر قلعه نویی بیان کرد: اولا مواضع باشگاه از جانب مدیر عامل مطرح می شود و ما صحبت های آقای قلعه نویی را موضع شخصی قلمداد می کنیم. همچنین فکر نمی کنم هیچ کس استقلال را تیمی ملی بداند و از این موضوع برداشت ملی داشته باشد. آقایان به دلیل این که در مسابقات آسیایی حضور دارند می خواهند ما با جابه جایی زمان بازی موافقت کنیم. این در حالی است که بازی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا انجام شده و بازی اش با ما بعد از دیدار با بوریرام است. اگر این دیدار قبل از بازی با بوریرام بود در جهت کمک به یک باشگاه ایرانی و نه تیم ملی، با استقلالی ها همکاری می کردیم.

  وی افزود: آقای قلعه نویی یا هر دوست دیگری چطور از این موضوع برداشت ملی دارند؟ نمی دانم شاید ما راجع به منافع ملی اشتباه فکر می کنیم. اتفاقا منافع و ارزش های ملی در حال حاضر به این معنی است که نظم و قانون را رعایت کنیم. باشگاهی که دو ستاره روی پیراهنش دارد و به دنبال ستاره سوم است باید آن قدر حرفه ای بوده و تیمش را خوب بسته باشد که بتواند در دو جام شرکت کند. متوجه نمی شوم چطور وقتی بازی آسیایی شان برگزار شده می گویند به خاطر منافع ملی با درخواست ما موافقت کنید؟

  مدیرعامل باشگاه راه آهن سورینت هم چنین با اشاره به این که هیچ درخواستی از باشگاه استقلال برای تعویق بازی به آنها نرسید است، اظهار کرد: سازمان لیگ برگزارکننده بازی است و نمی تواند دخل و تصرفی در برنامه ها داشته باشد اما باشگاه استقلال نامه اش را به سازمان لیگ ارسال کرده است. به هر حال استقلال و راه آهن هرکدام یک رای در سازمان لیگ دارند. به اعتقادم فتح الله زاده باید این نامه را به من می فرستاد. اگر این کار از مسیر خودش انجام می شد و استقلالی ها تعامل را یاد می گرفتند ما هم با نظر مثبت درخواستشان را بررسی می کردیم.

  رییسی کیا هم چنین درباره ی صحبت مهدی تاج مبنی بر این که به درخواست استقلال، ملی نگاه خواهد شد و به احتمال زیاد با آن موافقت می شود، تاکید کرد: اگر سازمان لیگ نظرش مثبت است پس نظر ما چه می شود؟

  دیدار تیم های استقلال و راه آهن در حالی قرار است یکشنبه برگزار شود که کمیته داوران محسن ترکی را به عنوان داور این بازی انتخاب کرده است. این در حالی است که ترکی در آخرین بازی که سوت زد و به حاشیه کشیده شد، بین همین دو تیم بود. باشگاه راه آهن فصل گذشته نیز به نحوه ی قضاوت این داور اعتراض زیادی را به کمیته داوران کرد.

  مدیرعامل این باشگاه در این باره نیز به ایسنا گفت: اطمینان دارم ترکی قضاوت خوبی در بازی یکشنبه انجام خواهد داد. ما به انتخاب اصفهانیان احترام می گذاریم و به تصمیمی که او گرفته اعتماد می کنیم. مطمئن هستیم ترکی هم به قضاوت عادلانه توجه دارد.

  استقلال بازی باشگاه استقلال پایتخت راه آهن سازمان لیگ قلعه نویی کمیته داوران لیگ قهرمانان آسیا مهدی تاج
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها