طهماسبی:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 77777

  رئیس اسبق کمیته داوران فدراسیون کشتی گفت: اگر وزیر ورزش می‌خواهد به کشتی خدمت کند بهتر است بلافاصله خطیب را برکنار کند که این آرزوی خانواده کشتی است.

  به گزارش پارس ، علی اکبر طهماسبی در گفت وگو با فارس، با اشاره به گفت وگوی خطیب مبنی بر اینکه وی طی مصاحبه ای اعلام کرده است صالحی امیری، سرپرست وزارت ورزش و جوانان از حرکت های شتاب زده پرهیز کند، گفت: گویا این ضرب المثل قدیمی که کبک در زمستان سرش را زیر برف می کند فراموش شده است. جناب خطیب! خود شما شتاب زده و بدون تخصص، به صورتی غیرمترقبه و ناخوانده وارد فدراسیون کشتی شدید، اما حالا سرپرست وزارتخانه را نصیحت می کنید که شتاب زده عمل نکند.

  وی ادامه داد: وزیر قبلی شما را شتاب زده به فدراسیون کشتی تحمیل کرد و اگر راست می گویید چرا آن زمان به عباسی نگفتید شتاب زده عمل نکند؛ یا اینکه حداقل قبول نمی کردید. از زمانی که این سمت را با رابطه اشغال کردید، خود شما بلافاصله شتابزده عمل کردید و در ظرف کمتر از یک ماه کارکنان، کادر فنی و رؤسای برخی کمیته ها را برکنار کردید.

  طهماسبی تصریح کرد: خود شما قهرمان شتابزدگی و خودمحوری هستید، اما سرپرست وزارتخانه را نصیحت می کنید شتاب زده عمل نکند؟ مگر خود شما نصیحت بزرگانی نظیر یزدانی خرم، طالقانی و خیل عظیمی از قهرمانان جهان و المپیک و کارشناسان این رشته را پذیرفتید؟ که همه شما را به حفظ حرمت کشتی نصیحت می کردند و اینکه بهتر است استعفا دهید و بروید تا این رشته از ضلالت و نابسامانی نجات پیدا کند، اما نپذیرفتید.

  داور کشتی ایران با بیان اینکه خطیب در این مصاحبه گفته، یک رکن نظام جمهوری اسلامی به صالحی سپرده شده است، گفت: مطمئن باشید سرپرست وزارتخانه می تواند افرادی مثل شما را نصیحت کند. جناب خطیب! شما از صالحی انتقاد کردید و گفتید ورزشی نیست، اما مگر خود شما ورزشی بودید؟

  وی افزود: در حالی که مدت هاست سرپرست غیرقانونی ورزش اول کشور هستید، حالا از دیگران ایراد می گیرید؟ مگر تا به حال عکسی با دوبنده کشتی داشته اید که سرپرست فدراسیون کشتی شده اید؟ مطمئنم که خیر! چون اگر چنین بود تاکنون به دفعات در روزنامه ها و مجلات چاپ شده بود؛ پس این غیر ورزشی بودن تنها به خود شما برمی گردد.

  طهماسبی ادامه داد: در بدو ورود، سرپرست وزارت ورزش را نصیحت به عدم شتابزدگی کردید، ترس شما از برکناری خودتان است چون می دانید در این حد و اندازه نیستید. اگر وزیر می خواهد به ورزش خدمت کند بهتر است بلافاصله شما را برکنار کند که این آرزوی خانواده کشتی است و در این کار خیر، حاجت هیچ استخاره نیست که امروز بهتر از فرداست.

  وی با بیان اینکه خطیب اعلام کرده کمتر افراد ورزشی در دنیا در رأس امور ورزشی هستند، گفت: این موضوع هم تنها به خاطر ابقای خودش در این سمت است. اگر چشمانش را باز کند می بیند که تعداد قابل توجهی از رؤسای فدراسیون های ورزشی ما از قهرمانان سابق ورزش هستند.

  طهماسبی خاطرنشان کرد: آنقدر قهرمانان جهان، المپیک و کارشناسان واقعی ورزش و مسئولان دیگر از طریق جراید اعلام کردند که شما از خانواده کشتی نیستید، اما حرف هیچکدام را گوش نکردید و استعفا ندادید، اما خانواده کشتی بی صبرانه منتظر برکناری شما هستند

  المپیک ایران جهان خانواده فدراسیون کشتی کشتی کمیته داوران نظام جمهوری اسلامی وزارت ورزش و جوانان وزارتخانه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها