• لینک کوتاه
 • کد خبر: 69108

  از توپ جدید لیگ برتر در نشست خبری سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال رونمایی شد.

  به گزارش پ ارس به نقل از ایسنا، یکشنبه خبرنگاران در سالن کنفرانس سازمان لیگ حرفه ای فوتبال جمع شدند تا شاهد رونمایی توپ جدید سازمان لیگ باشند.

  در ابتدای این مراسم حجت الله بهمنی مدیر روابط عمومی سازمان لیگ از عقد قرارداد سه ساله این سازمان با شرکت آلشپورت خبر داد و گفت: توپ های جدید نسبت به نمونه پارسال استحکام بیشتری دارد.

  در ادامه وحید جعفری مدیر بخش خاورمیانه شرکت آلشپرت در توضیح شرایط توپ جدید گفت: این توپ با طراحی و رنگ بندی اختصاصی سازمان لیگ طراحی شده و ما سعی کردیم با استفاده از رنگ نارنجی، رنگ بندی شاد و مهیجی برای توپ طراحی کنیم که جلوه بهتری در بازی ها داشته باشد. این توپ تمام استانداردهای فیفا را دارد و می تواند با برندهای بزرگ دنیا رقابت کند.

  وی ادامه داد: قرارداد سه ساله ای با سازمان لیگ بسته ایم و این توپ ها در این سه سال در فوتبال ایران استفاده می شود. طبعا مشکلاتی که سال قبل برای توپ های ما وجود داشت و به مشکلات زمین و شرایط استفاده از توپ ها بازمی گشت امسال وجود نخواهد داشت. در طراحی توپ جدید ما مشکلات را برطرف کرده ایم و امیدواریم که رضایت بازیکنان و مربیان فوتبال ایران را فراهم کنیم.

  جعفری ادامه داد: استفاده بهینه از این توپ ها می طلبد که باشگاه ها شرایط استفاده از آن را رعایت کنند. به عنوان مثال اندازه باد این توپ باید ۶.۲ باشد. اگر بیش از این باشد، سختی توپ به بازیکنان آسیب می زند و اگر کمتر باشد، سرعت توپ کاهش پیدا می کند.

  توپ جدید لیگ برتر

  وی در ادامه گفت: ۷ طرح مختلف را به سازمان لیگ ارائه کردیم که در نهایت با نظر این سازمان، طرح موجود انتخاب شد. این همان طرحی است که در لیگ ۲ فرانسه هم استفاده می شود با این تفاوت که در فرانسه به جای رنگ نارنجی از سبز فسفری استفاده شده است. این رنگ را منحصرا برای سازمان لیگ ارائه کردیم تا از سوء استفاده ی افراد سودجو جلوگیری کنیم.

  جعفری همچنین گفت: سال گذشته توپ های لیگ برتر زیاد پاره می شد که به دلیل نوع طراحی آن توپ و شرایط بد زمین های ایران بود. توپ های امسال آن مشکل را ندارد ولی در آینده ای نه چندان دور خواهید دید که در همه جای دنیا از نسل جدید توپ ها – که پارسال در ایران استفاده شده بود – استفاده می شود. فیفا قصد داشت که طول و عرض دروازه ها را بیشتر کند اما وقتی با استفاده از توپ" جابولانی" گل های ناگهانی به ثمر می رسید و دروازه بان ها نسبت به آن اعتراض کردند، از تصمیم خود منصرف شد و گفت که هدفش این بوده که گل های بازی ها بیشتر شود.

  مدیر بخش خاورمیانه شرکت آلشپورت همچنین گفت: پارسال دیده می شد که برخی تیم ها توپ هایی را خارج از شرکت ما و سازمان لیگ تهیه می کردند که متاسفانه با این کارشان کپی رایت را رعایت نمی کردند. آن ها شکایت می کردند که توپ ها سنگین است و وقتی ما بررسی می کردیم متوجه می شدیم که آن توپ ها به هیچ وجه اصل نیستند.

  وی همچنین گفت: توپ های ما مورد تایید فیفا قرار گرفته که این یعنی فیفا تمام شرایط آب و هوایی کشورهای دنیا را در چهار فصل مورد بررسی قرار داده و سپس آن را تایید کرده است ضمن اینکه راهکاری را در نظر داریم که در اثر نوسان ارز، سازمان لیگ ضرر نکند.

  در پایان نیز بهمنی عنوان کرد که شرکت آلشپورت متعهد شده ۱۵۰۰ توپ رایگان به لیگ برتر و ۱۰۰۰ توپ رایگان به لیگ یک به صورت سالانه ارائه دهد و باقی توپ ها نیز با تخفیف ویژه عرضه شود.

  ایران دروازه بان رقابت سازمان لیگ شرایط آب و هوایی فرانسه فوتبال لیگ برتر مدیر روابط عمومی مشکلات
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها