• لینک کوتاه
 • کد خبر: 68893

  شایعه در شهر پیچیده است، جواد نکونام رضایت‌نامه در دست آماده پیوستن به یکی از تیم‌های الشارجه امارات یا تراکتورسازی تبریز است، که گویا احتمال پیوستن کاپیتان نکو به لشکر تمام و کمال مجید جلالی در تبریز بیشتر است.

  به گزارش پارس ، به نقل ازروزنامه اعتماد، گویا اختلافات تیم های پایتخت نشین در فصل پیش رو خیلی خوب تیم های شهرستانی به ویژه تراکتورسازی و سپاهان را فربه ساخته است و آنها را به غول های بی شاخ و دمی مبدل ساخته است که حاصل قهر و آشتی های مدیریت نشده سرخابی های پایتخت بوده است. از این مطلب که بگذریم به داستان جواد نکونام خواهیم رسید، داستان جدایی ستاره اسبق اوساسونای اسپانیا از جمع آبی پوشان تهرانی، که امروز پس از مطلع شدن از خروجش از افکار تاکتیکی امیر قلعه نویی طی یک تماسی با مجید جلالی لبیک می گوید و اعلام می کند از ۲۰ تیر تاکنون بازیکن آزاد بوده است!

  مروری کوتاه بر داستان ماندنی شدن نکونام

  زمانی که جواد نکونام نامه یی را علیه باشگاه استقلال به کمیته انضباطی نوشت تا مطالبات خود را زنده کند، همه می دانستند که او با استقلال قرارداد دوساله یی دارد که با توجه به بندهایی که در قرارداد این بازیکن وجود دارد، او می تواند در صورت عدم دریافت مطالبات خود یک طرفه قرارداد خود را فسخ کند و بازیکن آزاد باشد، که قضاوت در این رابطه برعهده رکن قضایی بوده است و نکونام با شکایت به کمیته انضباطی قصد داشته خیلی راحت به عنوان بازیکن آزاد اعلام شود. در این شرایط که تمام بندها از نظر مالی بوده اند و تمامی آنها نیز اجرا نشده بودند، باشگاه استقلال ظرف ۷۲ ساعت فرصت داشت تا در این باره پاسخی مستند ارائه دهد و از اعلام شدن نکونام به عنوان بازیکن آزاد جلوگیری کند. اما داستان به گونه یی دیگر دنبال شد و نکونام در استقلال ماندنی شد. جواد نکونام که به عنوان کاپیتان تیم ملی ایران قصد داشت در صورت جدایی از استقلال به تیم الشارجه امارات بپیوندد، با مخالفت وزارت ورزش و جوانان روبه رو شد و از این پس بود که سران این وزارت به کمک اهالی فدراسیون فوتبال بسیج شدند تا شرایط ادامه حضور نکو در استقلال را فراهم کنند و از پیوستن این بازیکن به لیگی که نام آن « خلیج عربی» است جلوگیری کنند. طبق گزارشات منتشر شده از سوی باشگاه استقلال، وزارت ورزش و جوانان در راستای کاهش بدهی های خود با آبی پوشان پایتخت و منصرف کردن نکونام از پیوستن به لیگ « خلیج عربی» ، مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از مطالبات اولیه نکونام را پرداخت کرد. اما نکته جالب آنجا بود که فدراسیون فوتبال نیز در اقدامی مشابه به موازات وزارت ورزش و جوانان به نکونام تضمین می دهد تا بخش عمده درآمدهای استقلال از سوی سازمان لیگ به حساب نکونام واریز شود. این تضمینی بود که نکونام از سوی شخص کفاشیان دریافت کرده است و در یکی از مصاحبه های خود نیز به این نقش کارگزار و مباشر اقتصادی فدراسیون معترف شده است. البته نباید از کمک ۳۵۰ میلیون تومانی علی انصاری برای جذب نکونام نیز صرف نظر کرد.

  زمانی که قلعه نویی با حرف هایش نکونام را دیپورت کرد!

  حال شاید تحمل این وضعیت برای امیر قلعه نویی کمی سخت باشد، سرمربی ای که گاه و بی گاه با بازیکن سالاری مبارزه کرده است و تا زمانی که شرایط بر ضد آمار و ارقام او نبوده است، سر حرف خود مبنی بر تحریم بازیکن مانده است. قلعه نویی پس از ماندنی شدن نکونام با بیان دلخوری خود از نکونام، به رابطه شکرآب نکونام و رحمتی اشاره می کند و اینکه نکونام برخلاف خواسته او قدمی برای از بین بردن اختلافاتش با رحمتی برنداشته است. در واقع همان طور که پیش بینی می شد لابی قلعه نویی و رحمتی مطابق همیشه قوی تر بود و بازهم رای به محکومیت نکونام داد. قلعه نویی از نکونام می خواهد تا زمانی که مشکلاتش با رحمتی را حل نکرده است، سر تمرین حاضر نشود. او امروز پس از اینکه نکونام رضایت نامه خود را در دست گرفت، مصاحبه کرد و گفت کی روش فقط ۲۰ روز به ملی پوشان استراحت داد نه ۲ ماه؛ که این خود اعتراضی دیگر به کاپیتان تیم ملی بود که گویا همچنان دست از آن اخلاقش که ژنرال با آن مشکل داشته است، برنداشته است و همچنان مرد و مردانه با سیدمهدی رودررو حرف نزده است! بدون شک قلعه نویی نیز می داند که تا چه حد نکونام می تواند برای او تاثیرگذار باشد، آن هم در مسیر کسب ستاره سوم و آن هم در شرایطی که باشگاه قطری شرایط مالی آندرانیک تیموریان را بپذیرد و او از استقلال جدا شود. پس طبیعی است که او در فاصله یی کمتر از ۲۴ ساعت تقریبا از نظر خود برمی گردد و به محض تماس نکونام با جلالی، دوستان نزدیک خود را واسطه میانجیگری می کند و رسما اعلام می کند که هیچگاه نگفته است که نکونام را نمی خواهد. البته قلعه نویی عصبانیت خود از نکو را انکار نمی کند و در این باره می گوید: « ۲۰ روز پیش در جلسه مشترک مان به او گفتم مشکلش را با رحمتی حل کند، چون می خواهیم قهرمان آسیا شویم و به هر دو احتیاج داریم. » البته ژنرال و نکو پس از این جلسه مشترک، دیگر هیچ مکالمه یی با هم نداشتند و با پیغام و پسغام با هم در ارتباط بوده اند. حالا این مساله به اوج خود رسیده است و اطرافیان قصد میانجیگری دارند!

  پیشگویی رحمتی: نکونام دیگر به استقلال نمی آید!

  یک اتفاق جالب در رابطه با جدایی نکونام این است که اتفاقات گویا از قبل قابل پیش بینی بوده است، حداقل برای سیدمهدی رحمتی گویا این چنین بوده است. مهدی رحمتی که به همراه فرزاد حاتمی و آرش برهانی در یکی از تئاترهای طنز بهزاد محمدی حضور می یابد، در پاسخ به هوادارانی که از او در رابطه با وضعیت نکونام سوال می پرسند، یک پاسخ جالب و غیرمنتظره می دهد: « او دیگر در استقلال نمی ماند! »

  مشکل نکونام همچنان همان پول است!

  نکونام قرار بود روز شنبه کار را با استقلال نهایی کند و در تمرینات حاضر شود، اما صحبت های قلعه نویی که بدون هیچ تردیدی ریشه در پیشگویی رحمتی نیز دارد، باعث شد تا قرارداد نکونام با سران آبی پوشان هیچ گاه نهایی نشود و فتح الله زاده بماند و یک قرارداد ناتمام و یک بغل مطالبات که از فردا برای استقلال تهدید محسوب می شود. نکونام تنها ۴۰۰ میلیون از استقلال گرفته است که در برابر مطالباتش از این باشگاه رقم بسیار ناچیزی است. در این شرایط صحبت های قلعه نویی نیز عرصه را بر نکونامی که قرار بود با حمایت وزارت ورزش و جوانان و البته تضمین فدراسیون فوتبال با باشگاه استقلال راه بیاید، تنگ کرد و او را وادار به گرفتن رضایت نامه برای راهی شدن به سوی تبریز یا امارات کرد! حال باید دید واکنش علی فتح الله زاده چطور خواهد بود و آیا میانجیگری های اطرافیان قلعه نویی بازهم اوضاع را بر وفق مراد خواهد کرد یا خیر!

  پیشنهاد الشارجه و تغییر نام احتمالی لیگ امارات!

  باشگاه الشارجه امارات همچنان خواهان جذب جواد نکونام است و مالکان این باشگاه قصد دارند به هر شکل ممکن کاپیتان تیم ملی ایران را به لیگ امارات ببرند.

  نکونام در سال ۲۰۰۶ مدتی در این باشگاه اماراتی بازی کرد و از خود خاطرات بسیار خوبی برجای گذاشت. هم اکنون نیز مالکان الشارجه که خانواده بزرگی هم هستند و در همه این روزها با کاپیتان تیم ملی ایران در تماس بوده اند، قصد دارند با استفاده از نفوذ اقتصادی و سیاسی بالای خود رایزنی های پشت پرده خود را برای تغییر نام لیگ امارات آغاز کنند تا بدون هیچ مانعی جواد را از آن خود کنند. با تمام این تفاسیر این هم پایان داستان آقا جواد نخواهد بود و بازهم باید منتظر اتفاقات ریز و درشت دیگر ماند!

  استقلال بازی باشگاه استقلال پایتخت تراکتورسازی تبریز تیم ملی جواد نکونام قلعه نویی مجید جلالی وزارت ورزش و جوانان
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها