محمد پنجعلی در خصوص پیروزی سرخپوشان مقابل شاهین بندرعامری در جام حذفی اظهار داشت: پرسپولیس پس از بازگشت از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا خیلی خوب ریکاوری کرد و ما نتیجه استراحت و برنامه‌ریزی خوب کادرفنی را در بازی‌های این تیم می‌بینیم. سرخپوشان مقابل سپاهان، استقلال و شاهین بندرعامری 3 بازی خیلی خوب به نمایش گذاشتند. بازیکنان در هر 3 بازی 90 دقیقه پرتلاش بازی کردند و از لحاظ بدنی کم نیاوردند. 

وی ادامه داد: بعد از 3 امتیاز ارزشمندی که پرسپولیس مقابل استقلال در دربی کسب کرد، با روحیه مضاعفی به بوشهر رفت و علی‌رغم اینکه برخی از بازیکنان مصدوم بودند و یا استراحت می‌کردند توانستند مقابل شاهین هم نتیجه خوبی کسب کنند و در جام حذفی هم به مرحله بعدی صعود کنند. اگر شرایط و کیفیت فنی تیم حفظ شود قطعا پرسپولیس مدعی جدی هر 3 جام خواهد بود. 

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه با نوع فوتبالی که شاگردان گل‌محمدی به نمایش می‌گذارند، مشکلی برای قهرمانی ندارند، عنوان کرد: بازیکنان پرسپولیس به هماهنگی مطلوبی رسیده‌اند. سرخپوشان به راحتی کارهای ترکیبی را در زمین انجام می‌دهند و تیم گل‌محمدی تنوع تاکتیکی زیادی دارد و بازیکنان هم به خوبی در قالب تاکتیکی کادرفنی قرار گرفتند. در فاز هجومی عملکرد فوق‌العاده‌ای دارند و در دفاع هم علی‌رغم اینکه در زمان‌هایی کمبودهایی حس می‌شد، اما ساختار دفاعی تیم به خوبی عمل کرده و تمام بازیکنان در لحظاتی که لازم است در دفاع شرکت می‌کنند و یکدیگر را به خوبی پوشش می‌دهند.

پنجعلی در خصوص رقابت فشرده‌ای که در لیگ برتر پرسپولیس با سپاهان برای قهرمانی دارد، خاطرنشان کرد: درست است امسال رقابت برای قهرمانی فشرده است. به نظر من سپاهان هم خیلی خوب نتیجه گرفته و خودش را مدعی قهرمانی نشان داده است، از طرف دیگر هنوز هم استقلال شانس رسیدن به کورس را دارد، اما به عقیده من پرسپولیس شانس اول قهرمانی در لیگ است و اگر برای این تیم حاشیه درست نکنند، هیچ کس جلودار تیم گل‌محمدی نخواهد بود و نمی‌تواند این تیم را از مسیر قهرمانی دور کند. طبیعی است که بعد از 4 سال قهرمانی خیلی از تیم‌ها دوست نداشته باشند که سرخپوشان برای پنجمین بار قهرمان شود و به همین دلیل بیرون از زمین ممکن است حواشی‌ به وجود بیاورند تا آرامش پرسپولیس را برهم بزنند. خوشبختانه کادر مدیریتی باشگاه، به همراه کادرفنی و بازیکنان باهوش عمل می‌کنند و نمی‌گذارند تمرکز تیم برهم بخورد و فقط ذهنیت‌شان به موفقیت و قهرمانی پرسپولیس معطوف است.