رقابتهای جودو قهرمانی آسیا در حالی از روز ۱۷ فروردین ماه به میزبانی قرقیزستان و با حضور جودوکارانی از ۳۲ کشور آغاز خواهد شد که تیم ملی ایران با ترکیبی از نوجوانان، جوانان و بزرگسالان راهی این رقابت‌ها خواهد شد.

طبق برنامه ریزی مسولان فدراسیون و با تصمیم مصطفی کریمی رییس سازمان تیم های ملی، تصمیم بر این شد که برای پشتوانه سازی تیم ملی بزرگسالان یک تیم با تلفیقی از سه رده نوجوانان، جوانان و بزرگسالان

به قرقیزستان اعزام شود‌.

قرار است یک جودوکار از رده نوجوانان و سه جودوکار نیز از رده جوانان که سال گذشته در مسابقات قهرمانی آسیا مدال کسب کرده اند به همراه محمد بریمانلو کاپیتان تیم ملی راهی مسابقات شوند. تیم زیر نظر کادر فنی جوانان اعزام خواهد شد.

اردوی تیم ملی بعد از رقابت های سوپر لیگ در ورزشگاه آزادی تشکیل شد و امروز تعطیل شد. ملی پوشان از سوم فرودین ماه سال آینده وارد اردو خواهند شد تا اعزام به رقابت های آسیایی اردوها ادامه خواهد داشت. 

ضمن اینکه مریم بربط نماینده بانوان که در اردوی تمرینی تیم ملی در مشهد حضور داشت، به دلیل مصدومیت از ناحیه کمر فرصت حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را از دست داد. وی قرار بود تنها نماینده بانوان در این رقابت‌ها باشد، اما به دلیل تشدید پیدا نکردن مصدومیت وی با صلاح کادرفنی اعزام نخواهد شد.

بر همین اساس محمد محمدی بریمانلو در وزن ۷۳- کیلوگرم، امین کامیابی در وزن ۸۱- کیلوگرم، قاسم باغچقی در وزن ۹۰- کیلوگرم، علی پرهیزگاری در وزن ۱۰۰- کیلوگرم و سعید کرجی در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم به این مسابقات اعزام خواهد شد.