سعید آذری در مورد سلب امتیاز میزبانی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا و برگزاری بازی‌ها در کشورهایی مثل عربستان و همچنین گرفتن میزبانی از فولاد خوزستان اظهار داشت: در روز گذشته یعنی 11 مارچ نامه‌ای به فدراسیون فوتبال آمد که در پاراگرافی از این نامه اعلام شده که این امکان وجود دارد که ممکن است مسابقات پلی آف غرب آسیا به کشورهایی که میزبان مرحله گروهی هستند منتقل شود، اما هنوز رسماً این مسأله به ما اعلام نشده ولی در بازی پلی آف که ما میزبان بودیم نام ورزشگاه شهدای فولاد از AFC برداشته شده است و در تماسی که با خانم اسدی مدیر روابط بین المللی فدراسیون داشتیم، ایشان حذف نام ورزشگاه را تأیید کرد.

وی افزود: فردا صبح باید مکاتبه‌ای با AFC انجام بدهیم، زیرا در مورد مسائلی که مرحله گروهی و میزبانی از ایران گرفته شده، در خصوص فولاد نمی‌توانند به آن استنادی کنند.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در مورد این که فدراسیون که مدام از رایزنی برای کسب میزبانی‌ها صحبت می‌کرد عنوان کرد: یک سال پیش بود که به ما خبر دادند در یک هتل لوکس در امارات، کشورهای قطر، عربستان و امارات جلسه‌ای گذاشته‌اند تا میزبانی را در سال‌های 2021 از تیم‌های ایرانی بگیرند. این تحرکات از یک سال پیش رخ داده بود و من هم در مصاحبه‌ای که کردم این مسأله را همان موقع بیان کردم و به مسؤولان فدراسیون هم این مسأله را گفتم اما گفتند آذری فرافکنی می‌کند و جامعه ورزش را می‌ترساند. این تحرکات برای گرفتن میزبانی از یک سال پیش شروع شده بود.

وی در گفت و گو با بخش خبری شبکه سه تأکید کرد: از ریاست محترم فدراسیون فوتبال می‌خواهم هر چه سریع‌تر مجمع عمومی فوق‌العاده فدراسیون فوتبال را تشکیل بدهیم زیرا در مجامع بین المللی مجمع عمومی فدراسیون آن رشته بالاترین مرجع تصمیم‌گیری است. با توجه به این که فدراسیون جودوی ما را تعلیق می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند، برخی به دنبال آن هستند از برخی نقاط ضعف استفاده کنند و حقوق دیگر ورزش ما را هم سلب کنند. گرفتن میزبانی از تیم‌های ایرانی امروز و دیروز رخ نداده و قبل‌تر این مسائل طرح‌ریزی شده است. جناب سلطانی‌فر وزیر محترم ورزش، صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و مجمع عموم فدراسیون فوتبال با درایتی که می‌کند می‌توانیم حداقل اعتراض خود را به دادگاه عالی ورزش برسانیم.

آذری در مورد این که سلب میزبانی از تیم‌های ایرانی را ناشی از ضعف در رایزنی می‌دانید گفت: من فکر می‌کنم تمرکز ما در یک سال گذشته با توجه به درخواست فیفا بر روی اصلاح اساسنامه و استانداردسازی این مسائل بود و از این تحرکات غافل شدیم و یک سال است که این تحرکات رخ داده است.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در مورد این که احتمال تغییر میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد یا نه عنوان کرد: این مسائل حقوقی در فیفا و AFC آمده است؛ مثلاً در AFC اگر دو کشور عضو پیشنهاد‌ی بدهند و 5 عضو دیگر آن را تأیید کنند، AFC موظف است این قضیه را بررسی کند. بنابراین باید مجمع عمومی فدراسیون را آنلاین فعال کنیم و کشورهایی که به این مسأله معترض هستند را با خود همراه کنیم. این مسأله برای فولاد خوزستان حادتر هم می‌شود و ما مظلوم‌تر از تیم های دیگر هستیم، زیرا هم در پلی آف باید در عربستان بازی کنیم و هم در مرحله گروهی در این کشور به میدان برویم. با این حال من بعید می‌دانم اتفاق خاصی رخ بدهد و میزبانی مسابقات تغییر کند.