به گزارش پارس ، به نقل ازمشرق، محمد رویانیان که امروز به همراه علی فتح اله زاده مهمان برنامه ورزش و مردم بود، در ابتدا با اشاره به اینکه ماشین خارجی دوست ندارم و همواره ماشین ایرانی سوار شده ام در این خصوص گفت: آن زمان که رئیس راهنمایی و رانندگی بودم یا پیکان سوار می شدم یا پراید و پورشه را فتح الله زاده علیه من درست کرده است.

محمد رویانیان در خصوص آخرین وضعیت تحولات باشگاه پرسپولیس هم گفت: ما دو بازیکن در تیم روبین کازان داریم و با توجه به دعوتی که مسئولان این باشگاه از من و علی دایی به عمل آوردند، به روسیه رفتیم اما به محض اینکه آنجا رسیدیم دیدیم خبرهایی روی سایت ها در مورد تغییر مدیریت و اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس منتشر شده است. وزیر به من گفته بود قرار است کامبوزیا مدیرعامل شود
وی افزود: البته دو روز قبل از سفر ما به روسیه وزیر ورزش به من گفته بود که قرار است کامبوزیا مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شده و شما نیز باید به عنوان عضو هیات مدیره کمک کنید که چون من دوست دارم در هر مقام و جایگاهی به باشگاه پرسپولیس کمک کنم، با این موضوع مخالفتی نکردم. اما زمانی که در روسیه حضور پیدا کردیم، دیدیم برخی دوستان علیه ما مصاحبه کرده و نقشه های مختلفی کشیده اند.

هنوز متوجه نشده ام چرا این رفتارها با من صورت گرفت
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: البته هنوز هم متوجه نشده ام چرا این رفتارها با من صورت گرفت زیرا با توجه به حضور استقلال در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا ما تیم خود را قبل از ۷ خرداد بستیم. ۳ دروازه بان، ۸ مدافع، ۱۰ هافبک و ۴ مهاجم عملکرد باشگاه پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات جذب کردیم، ضمن اینکه با کادر فنی و بازیکنان نیز قرارداد بستیم.

دلم برای هواداران می سوزد
به گزارش مهر، رویانیان همچنین اعلام کرد: پس از آن تیم به اردو رفت، حال برای من جای سئوال است یک بار هم تیم پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات زود بسته شد و به اردوی آماده سازی خود رفت، چرا با به راه انداختن بحث تغییر مدیریت در باشگاه می خواستند تیم را وارد تنش و حاشیه کنند؟ در چنین شرایطی من فقط دلم برای هواداران می سوزد.

یک ریال حقوق از باشگاه پرسپولیس و وزارت ورزش نمی گیرم
رویانیان خاطرنشان کرد: من که یک ریال حقوق از باشگاه پرسپولیس و وزارت ورزش نمی گیرم. من مامور از یک نهاد دیگر در باشگاه پرسپولیس هستم و حقوق و مزایای خود را از آنجا دریافت می ‎ کنم. با اینکه در فصل گذشته ما جامی را نگرفتیم و در نتیجه گیری تیم نیز افت داشتیم اما باز هم جای خوشحالی دارد مردم و هواداران پرسپولیس به نوع مدیریت ما علاقه دارند. شما می توانید بازتاب این موضوع را در جامعه و رسانه ها ببینید.

دایی را یک بچه هم می شناسد چه برسد به رئیس فدراسیون شطرنج!
وی در مورد اینکه چه واکنشی به صحبت آقای کامبوزیا که گفته است دایی را نمی شناسد، دارید، ؟ اظهار داشت: این موضوع ممکن نیست زیرا علی دایی را یک بچه هم می شناسد چه برسد به رئیس فدراسیون شطرنج. خود من هم در گذشته فوتبال را نمی دیدم و دنبال نمی کردم، علی دایی را به خوبی می شناختم.

حرف فتح الله زاده صحت ندارد
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در ادامه صحبت هایش تاکید کرد: آقای فتح الله زاده مصاحبه می کند که رویانیان ۲۰۰ میلیارد پول دارد اما این موضوع صحت ندارد. خودم در جاهایی که می توانستم به استقلال کمک کردم، آخرین مرتبه هم ۳۷ هزار دلار به آنها قرض دادیم. به من و فتح الله زاده دولت مسئولیت داده است، بنابر این بدهی ها ما هم به خود دولت مربوط می شود.

هیچ باشگاهی در فوتبال ایران درآمد ندارد
رویانیان در ادامه تاکید کرد: در حال حاضر هیچ باشگاهی در فوتبال ایران درآمد ندارد و باشگاه ها تنها هزینه می کنند، بگذارید برای شما مثالی بزنم، من کارخانه صنعتی را می شناسم که ۴ هزار میلیارد تومان در ماه گردش مالی داشته و تیمداری نیز می کند. بنابراین در این مجموعه و مطابق آن باشگاه تابعه، همواره گردش مالی وجود دارد اما ببینید استقلال و پرسپولیس چه وضعیتی دارند.

دولت اجازه بدهند بخشی از سهام سرخابی ها واگذار شود
وی افزود: باشگاه هایی خصوصی فوتبال ایران مانند راه آهن، استیل آذین، گسترش فولاد و… که خصوصی هستند نیز از جیب خودشان هزینه می کنند، اما بودجه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را باید دولت بدهد و یا اجازه بدهند بخشی از سهام این باشگاه ها را واگذار شود.

نماینده ها، ما را در مجلس شورای اسلامی قفل می کنند
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد مشکلات و موانعی که برای کمک مالی توسط دولت به این دو باشگاه وجود دارد، یادآور شد: متاسفانه ما شاهدیم برخی از مدیران عامل باشگاه ها نزد نمایندگان مجلس خود رفته و اعلام می کنند دولت به آنها هیچ کمکی نکرده و مشکلات مالی دارند، بنابراین این نماینده ها نیز در مجلس اعلام می کنند چرا باید دولت به استقلال و پرسپولیس پول بدهد.

وی تاکید کرد: در واقع این نماینده ها، ما را در مجلس شورای اسلامی قفل می کنند. بنابراین تا زمانیکه این سیستم نادرست وجود داشته باشد، دولت نمی تواند کمکی به باشگاه های پرسپولیس و استقلال کند.

طرح درآمدزایی سرخابی ها برای دولت جدید
رویانیان در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر طرحی برای دولت فعلی و رئیس جمهور منتخب دارم کافی است دولت ۵۰ میلیارد تومان را در بانک ملی به صورت سه ساله با بهره ۴ درصد برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بلوکه کند که این موضوع سود خالص ۲۲.۵ میلیارد تومانی برای هر یک از دو باشگاه های استقلال و پرسپولیس دارد، ضمن اینکه پس از سه سال نیز دوباره اصل پول به دولت باز می گردد که این اقدامی قانونی است. آیا شما فکر می کنید ما نمی دانیم اقتصاد چیست و راهکارهای درآمدزایی کدام است؟

۵۰ درصد از درآمد حق پخش باید به سرخابی ها اختصاص پیدا کند
وی اضافه کرد: بگذارید برای شما نمونه دیگری را مثال بزنم، در دنیا اکثر باشگاه ها از حق پخش تلویزیونی بیشترین بهره را می برند اما در ایران چیز قابل توجهی نصیب دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نمی شود. در حال حاضر اکثر بخش های مستقیم تلویزیونی مربوط به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس است، بنابراین ۵۰ درصد از درآمد آن باید به این دو باشگاه اختصاص پیدا کند.

انتقاد از تبلیغات محیطی
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: بگذارید مثال دیگری را بزنم، دو باشگاه استقلال و پرسپولیس استادیوم اختصاصی ندارند و ما نه تنها نمی توانیم از بلیت فروشی درآمدی داشته باشیم بلکه برای هر بازی نیز باید ۳۵ میلیون تومان به مجموعه ورزشی آزادی اجاره دهیم. همچنین شاهدیم تبلیغات دور زمین چمن آزادی با یک پنجم درآمد واقعی آن به صورت سه ساله به بخش خصوصی واگذار شده است. با این شرایط گناه ما چیست؟ اینها مشکلات اقتصادی استقلال و پرسپولیس است که دولت به آن توجهی نمی کند.

مرد باید بدهی داشته باشد
وی در پاسخ به این پرسش که آیا به بازیکنان و اعضای کادر فنی فصل گذشته بدهکار هستید؟ ، یادآور شد: بله ما به بازیکنان فصل قبل هنوز بدهکاریم و اصلا مرد باید بدهی داشته باشد.

شفاف سازی در مورد بدهی کشتی گیران
غلامرضا محمدی در مصاحبه ای اعلام کرده است رویانیان بدهی اعضای تیم کشتی پرسپولیس را بدهد. رویانیان به این مصاحبه اینگونه واکنش نشان داد: زمانیکه ما تیم کشتی پرسپولیس را بستیم، قرارداد سه جانبه ای را به امضا رساندیم که در این قرار داد مقرر شد ۸۰۰ میلیون تومان از این مبلغ توسط فردی که نمی خواهم نام او را ببرم، پرداخته شود و ۵۰۰ میلیون دیگر را باشگاه پرسپولیس بپردازد. من در راستای تعهداتی که داشتم ۹۰۰ میلیون تومان برای این موضوع پرداخت کردم، اما آن شخص هنوز یک ریال هم نداده است.

به کسانیکه علیه من مصاحبه می کنند، یک ریال هم نمی دهم
وی در این خصوص اضافه کرد: بنابراین از این پس هر یک از اعضای تیم کشتی در خصوص این موضوع علیه من مصاحبه کنند، یک ریال هم به آنها نمی دهم، حتی اگر حکم جلب مرا گرفته و بازداشتم کنند زیرا با نامردی علیه من مصاحبه کرده و چنین موضوعاتی را علیه من در رسانه ها مطرح می کنند. ضمن اینکه غلامرضا محمدی رفتارهایی در بازی فینال انجام داد که به پرسپولیس ضربه زد.

از فتح الله زاده خواسته ام راه های ماندگاری را به من نیز یاد بدهد
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خاتمه در پاسخ به این پرسش که چقدر به ماندن خود در باشگاه پرسپولیس امیدوار هستید؟ ، گفت: من از ماندن خود در باشگاه پرسپولیس مطمئن نیستم، اما به ماندن فتح الله زاده در استقلال اعتقاد دارم چون او می داند به چه شکلی باید بماند. از فتح الله زاده خواسته ام راه های ماندگاری را به من نیز یاد بدهد.