به گزارش پارس ، به نقل ازمهر، علی فتح الله زاده که امروز به همراه محمد رویانیان در برنامه زنده ورزش و مردم حضور پیدا کرده بود در خصوص مسائل مختلف صحبت هایی را انجام داد.

این گفت وگو که در برخی از دقایق به شوخی و مزاح هم کشیده شد، باعث شد تا مدیران دو باشگاه پرطرفدار تهرانی در برخی از دقایق علیه یکدیگر صحبت کنند.

علی فتح الله زاده که در مورد آخرین وضعیت جذب بازیکن جدید برای تیم فوتبال استقلال ضمن بیان مطلب فوق گفت: دیروز امیرحسین صادقی به دفتر من آمد و بدون اینکه حرفی از پول بزند، قرارداد سفید امضا کرد، من هم بخاطر معرفت این بازیکن اتومبیل لکسوس خودم را به وی دادم. وی در پاسخ به این پرسش که چرا مانند سال های گذشته، امسال بمب خبری نترکاندید؟ ، افزود: پارسال ۱۵ بمب خریدم و امسال در حال تعمیر آنها هستم، فعلا بازیکنان استقلال با چک های برگشتی ما حال می کنند در حالیکه پرسپولیسی ها از سوار پورشه شدن، لذت می برند.

مدیرعامل باشگاه استقلال ادامه داد: حنیف عمران زاده بهتر از هر کس می داند که چقدر طلب دارد، خودش جایی مصاحبه کرد و گفت به دفتر فتح الله زاده رفته بودم تا دعوا کنم ولی یکدفعه نمی دانم او چه چیزی گفت که بی خیال شدم و قرارداد را امضا کردم.

وی همچنین در خصوص چک های برگشتی خود خاطرنشان کرد: بخدا شب ها خوابم نمی برد زیرا از بازیکنان خجالت می کشم و نمی دانم چکار کنم. من ۱۰ روز استعفا دادم و رفتم اما در این فصل مهم نقل و انتقالات کسی جلو نیامد تا کارها را پیش ببرد. اگر در این شرایط تیم را رها کنم و بروم مدیرعامل بعدی که می آید، می گویند فتح الله زاده با این همه بدهی تیم را رها کرد و رفت. اصلا یک سوال دارم چرا شما مدام می گویید یک مدیر که موفق است باید برود؟

مدیرعامل باشگاه استقلال در این خصوص اضافه کرد: الان که در خدمت شما هستم یکی از قضات حکم توقیف اموال مرا صادر کرده است. من یک فقره چک به یک بازیکن داده بودم که آن را برگشت زد و حکم توقیف اموال مرا گرفت. البته آنها چیزی از اموال من پیدا نمی کنند، هر چقدر بگردند فقط اموات گیرشان می آید، همچنین به یک دادسرای دیگر احضار شده ام که دو هفته پیش رویانیان به آنجا رفته بود.

وی در پاسخ به این پرسش که چکار کردید نکونام ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان از مبلغ خود را بخشید؟ ، عنوان کرد: چون رویانیان کنار من نشسته است این را نمی گویم تا یاد نگیرد با بازیکنانش چطور برخورد کند، البته این را بگویم ۹۰ درصد بازیکنان استقلال بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد مطالبات سال گذشته خود را دریافت کرده اند. ما یکبار قبلا ۳۷ هزار دلار از رویانیان قرض کردیم که یک فرد برای دریافت آن ما را بیچاره کرده بود.

فتح الله زاده با بیان اینکه طرح های اقتصادی خوبی برای باشگاه استقلال دارد، تاکید کرد: باشگاه استقلال را تنها پنج سال به ما بدهند و در این مدت هیچ پولی از آنها نمی خواهیم، هر کار اقتصادی که می خواهیم انجام بدهیم، جلوی آن را می گیرند.

وی ادامه داد: سال گذشته طرح سیمکارت را می خواستیم به اجرا دربیاوریم که پدرم را درآوردند و گفتند قلابی است اما سیمکارت های خارجی را براحتی همه جا می فروشند. این طرح سیمکارت ۱۰۰۰ میلیارد تومان سود برای باشگاه داشت و آن را به یک بنگاه بزرگ اقتصادی تبدیل می کنند. متاسفانه دست و بال ما را می بندند و می گویند پرواز کن.

مدیرعامل باشگاه استقلال همچنین خطاب به مجری برنامه ورزش و مردم عنوان کرد: ما با پرسپولیسی ها و رویانیان در زمین رقیب هستیم ولی بیرون از آنجا با یکدیگر رفاقت داریم. شما ناراحت هستید که بازیکن پرسپولیس را گرفته ایم؟

وی در مورد اینکه پرویز مظلومی نسبت به صدور چک های بی محلش ابراز گلایه کرده است، یادآور شد: من گفته بودم در حال ترک صدر کردن چک بی محل هستم و سعی می کنم چک بی محل صادر نکنم. مظلومی یکی از کسانی است که همیشه شرمنده او هستم. ان شاء الله هر چه زودتر بدهی او را پرداخت خواهم کرد.

فتح الله زاده در مورد طرح خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تاکید کرد: دولت سالانه ۵ تا ۱۰ میلیارد تومان به این دو باشگاه کمک می کند. بعد از ۱۰ سال این رقم به ۱۰۰ میلیارد تومان می رسد که همه آن هزینه شده است. آنها یک بار ۱۰۰ میلیارد را یک جا به ما پرداخت کنند و بعد از ۱۰ سال این پول را پس بگیرند تا ما بتوانیم از این پول بهره برداری اقتصادی برای باشگاه انجام دهیم.

وی در این خصوص ادامه داد: من سردمدار خصوصی سازی در ایران هستم زیرا نخستین مرتبه این موضوع را بنده مطرح کردم ولی می بینیم که در مورد خصوصی سازی باشگاه ها بصورت برعکس عمل می شود. آنها اول باید استقلال و پرسپولیس را خصوصی کنند چرا که این دو باشگاه به مرحله سوددهی رسیده اند اما به سراغ تیم هایی مانند استقلال اهواز، ملوان، راه آهن و… رفتند در حالیکه آنها عقبه و پشتوانه ۳۰ میلیون هوادار را ندارند که باعث شده به مرحله سود دهی نرسند.

مدیرعامل باشگاه استقلال با اشاره به کمپ اختصاصی این باشگاه اظهار داشت: این کمپی که در اختیار باشگاه استقلال گذاشته اند، دستکم ۱۵۰ میلیارد تومان قیمت دارد. برای من سخت است که با اینهمه هزینه تنها در این کمپ تمرین کنیم. اگر این کمپ را به ما می دانند، آن را می فروختم یا آن را به بازار تبدیل به یک بازار بزرگ تجاری می کردم تا برای باشگاه سوددهی داشته باشد.

وی صحبت هایش در این خصوص را اینگونه ادامه داد: همچنین با بخشی از این پول، در کیلومتر ۲۰ جاده کرج، یک مجموعه تمرینی با امکانات کامل احداث می کردم. ما آدم های علمی و اهل کتاب هستیم، به همین خاطر برنامه های مان هم علمی است. من در ترکیه مذاکرات خوبی برای احداث ورزشگاه اختصاصی ۳۵ هزار نفری داشتم اما این مسئله به هیچ سرانجامی نرسید، درحالیکه آنها به ما اعلام کردند این ورزشگاه را در مدت کوتاه به ما تحویل می دهند، ورزشگاهی که از همه نظر برای ما درآمدزایی دارد.

فتح الله زاده در واکنش به انتقاد خسرو ابراهیمی مدیرعامل باشگاه ذوب آهن اظهار داشت: ایشان هم مانند ما بی پول هستند. برخی دوستان با شعور مردم بازی نکنند زیرا وقتی ما و پرسپولیس یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان پیشنهاد می کنیم و بازیکن می گوید کم است، آن بازیکن که به یک تیم شهرستانی می رود، آیا پول کمتری در آن تیم دریافت می کند؟ .

وی افزود: من به بازیکنی ۷۰۰ میلیون تومان پیشنهاد دادم اما همین بازیکن از یک تیم شهرستانی یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان دریافت کرده است که ۶۰۰ میلیون تومان آن بصورت نقدی در حسابش واریز شده است. اینها مشکلاتی است که ما با برخی از تیم ها شهرستانی داریم.

مدیرعامل باشگاه استقلال همچنین به نکته جالبی هم اشاره کرد: در روزنامه نگاری هم چنین مشکلاتی را داشتیم که به وزیر ارشاد هم آن را اطلاع دادیم که با توجه به تعداد صفحات و گرانی قیمت کاغذ، روزنامه خود را به قیمت پایانی می فروشند که این مسئله رقابت را در بازار به هم می ریزد.