به گزارش پارس ، علی اکبر دودانگه در گفت و گو بافارس، درباره انتخابی تیم ملی کشتی آزاد جوانان گفت: مسابقات خوبی بود و همانطور که قبلاً هم گفته بودیم بالای ۹۰ درصد تیم جهانی را همان تیم اعزامی به قهرمانی آسیا تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: متأسفانه در ۹۶ کیلو با توجه به عملکرد نامناسب علی اکبرزاده در آسیایی، وی در انتخابی هم شکست خورد و جمشیدی اول شد. با وجود اینکه در ۲ سال گذشته در این وزن قهرمان جهان شده ایم، اما در حال حاضر در این وزن دچار تزلزل هستم و ۹۶ کیلو به پاشنه آشیل تیم تبدیل شده است.

مربی تیم ملی کشتی آزاد جوانان تصریح کرد: در حالی که پیش از این نفرات به هم نزدیک بودند، اما در انتخابی کشتی گیرانی که به آسیایی اعزام شده بودند با اختلاف زیاد مقابل رقبا به پیروزی رسیدند که نشان می دهد میدان دیدن چقدر در پیشرفت کشتی گیران تأثیر دارد. خوشحالیم که کشتی گیران روند رو به رشدی را طی کرده اند و نشان دادند بعد از آسیایی متوقف نشده اند.

دودانگه درباره برنامه های تیم کشتی آزاد جوانان برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان گفت: متأسفانه مشکلات مالی فدراسیون اجازه برنامه ریزی را به ما نمی دهد و مجبوریم با تمرین کردن تدارکات نداشته را جبران کنیم. رقبای اصلی ما در مسابقات جهانی روسیه، گرجستان و آذربایجان هستند که باید روی این حریفان کار کنیم.