مرتضی فنونی‌زاده در خصوص عملکرد شاگردان یحیی گل‌محمدی در فینال لیگ قهرمانان آسیا به نکته‌های زیر اشاره کرد:

*ما همه مشکلات را دریبل زدیم به جز وی ای آر؛ پرسپولیس تا رسیدن به فینال با همه مشکلات مثل کمبود بازیکن، محرومیت ستاره‌هایش و رفتن مهره‌های تاثیرگذارش کنار آمده بود و توانسته بود باغیرت به فینال آسیا برسد اما اشتباه‌های فردی و وی ای آر مانع از به دست آوردن تنها جامی شد که جایش در ویترین افتخارات پرسپولیس خالی است.

*اولسان یکی از ضعیف‌ترین تیم‌هایی بود که پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا با آن روبرو شده بود. شیری یکی از بهترین بازیکنان دیروز بود و متاسفانه تنها اشتباهش موقعیت 10 درصد گل را به 99 درصد تغییر داد. نباید فشار را روی او افزایش داد. همچنین گل‌محمدی نیز می‌توانست تعویض‌هایش را زودتر انجام دهد و شجاعی را حدود دقیقه 60 به جای عالیشاه به زمین بفرستد که برای تیم خیلی دوید و تلاش کرده بود. یحیی حتی می‌توانست در ترکیب اولیه همانند بازی‌های مرحله گروهی، شیری را روی نیمکت بگذارد و از نعمتی در دفاع چپ استفاده کند و کامیابی نیا و سرلک هافبک‌های دفاعی باشند و بشار به جای هافبک مرکزی، در بال راست بازی کند.

*بعد از شروع مجدد لیگ قهرمانان بازیکنانی به پرسپولیس اضافه شدند که تجربه آسیایی نداشتند. بی‌ادعا بودن آن‌ها باعث شد تا خیلی خوب از سد رقبا بگذرند و اگر بازیکنی مثل آل‌کثیر بیشتر تجربه آسیایی داشت، هیچ وقت بستر محرومیتش را فراهم نمی‌کرد. بازیکن خوبی این فصل به تیم اضافه شدند و حالا تجربه کافی برای لیگ قهرمانان فصل آینده را دارند.

*یحیی دورانی را سپری می‌کند که برانکو هم تجربه کرده بود. ستاره‌های تیم رفته‌اند و تیم کمبود مهره دارد اما انسجام و همدلی مهم‌ترین نکته ای است که گل‌محمدی باید به تیمش گوشزد کند. پرسپولیس این پتانسیل را دارد که قهرمان لیگ برتر شود و فرقش با فینال آسیا این است که بازیکنانی چون وحید امیری و احسان پهلوان را در ادامه لیگ در اختیار خواهیم داشت. من به یحیی و تیمش امیدوارم و با پنجمین قهرمانی متوالی در لیگ برتر، خاطره تلخ نایب قهرمانی در آسیا فراموش خواهد شد.