باشگاه بارسلونا از زمان روی کار آمدن رونالد کومان به خدمت گرفتن ممفیس دپای را به‌عنوان یکی از اهداف اصلی خود برای نقل‌وانتقالات در نظر گرفته است، اما به نظر می‌رسد آنها در این راه رقیب سرسختی دارند. نشریه فرانسوی «پاریزین» گزارش داد؛ باشگاه پاری‌سن‌ژرمن ممکن است در تابستان پیش رو نسبت به جذب دپای اقدام کند، بازیکنی که در پایان فصل قراردادش با لیون به پایان می‌رسد و نیمار و کیلیان امباپه هم از حضور او در پاک‌دوپرنس استقبال می‌کنند.

دپای 26 ساله اخیراً پس از تساوی یک - یک تیم ملی فوتبال هلند مقابل اسپانیا در دیداری دوستانه، در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره شایعه احتمال پیوستنش به بارسلونا گفته بود: چیزی درباره بارسلونا نمی‌دانم. سعی می‌کنم در زمین بهترین بازی‌ام را به نمایش بگذارم و با انجام بازی‌های عالی تبدیل به بازیکن بهتری شوم. شایعات زیادی هم وجود دارد. کسی هم هست که دوست نداشته باشد برای بارسلونا بازی کند؟ بارسا یکی از بهترین تیم‌های جهان است و همه دوست دارند که در این تیم بازی کنند، اما من در حال حاضر به این چیزها فکر نمی‌کنم.

دپای که در نقل‌وانتقالات زمستانی 2017 پس از 18 ماه حضوری ناموفق در منچستریونایتد به لیون پیوست، در این تیم توانست دوباره به روزهای اوجش بازگردد و تاکنون در 149 بازی از رقابت‌های مختلف 59 گل برای این تیم فرانسوی به ثمر رسانده است.