محمد اسدمسجدی سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی اظهار داشت: قرار است که مسابقات لیگ برتر فوتبال طبق برنامه برگزار شود. طبق مطلبی که ستاد مقابله با کرونا اعلام کرده مسابقات لیگ برتر فوتبال طبق برنامه برگزار خواهد شد.

او افزود: مسئولان وزارت بهداشت  اعتقاد داشتند که ورزش بیشترین و بهترین همکاری را در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی داشته است.

اسدمسجدی در ادامه بیان کرد: تصمیم کلی انجام مسابقات است، اما تغییرات داخلی برنامه‌ها برعهده فدراسیون‌ها است و ما در این امور دخالتی نداریم. براساس تصمیم ستاد مبارزه با کرونا در ورزش و با هماهنگی وزارت ورزش، لیگ فوتبال طبق برنامه برگزار می‌شود.

او در خصوص احتمال لغو هفته سوم و چهارم لیگ برتر فوتبال افزود: در هر صورت مرجع سلامت همه این ستاد است و ما از آن‌ها تبعیت می‌کنیم. هر تصمیمی برای ورزش گرفته شود، به طور مکتوب به اطلاع وزیر ورزش و معاون او می رسد.

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی در خصوص دور برگشت لیگ برتر کشتی گفت: یکی از ایده‌های موفق برگزاری لیگ برتر کشتی به صورت متمرکز و قرنطینه بود که از طرف وزارت بهداشت شیوه نامه‌های بهداشتی آن تایید شد و نتیجه موفقی داشت. برگزاری لیگ متمرکز کشتی تجربه موفقی بود و نگاه مثبتی نسبت به آن وجود دارد.

اسدمسجدی با اشاره به مثبت شدن تست کرونای ۴ شمشیرباز قبل از ورود به اردوی تیم ملی گفت: فدراسیون شمشیربازی کار خوب و ارزنده‌ای انجام داد و همه ورزشکاران را در اتاق‌های جداگانه اسکان داد تا از اردو خارج نشوند. تغذیه برعهده فدراسیون بوده و رسیدگی پزشکی هم برعهده ما است تا سلامت همه ورزشکاران حفظ شود.

او با اشاره به برگزاری قطعی بازی‌های المپیک توکیو گفت: نمی‌توانیم مسابقات و اردو‌ها را تعطیل کنیم و منتظر کسب نتیجه در المپیک باشیم.