سیدسیروس پورموسوی پس از برتری یک بر صفر صنعت نفت آبادان مقابل مس رفسنجان در دیداری تدارکاتی اظهار داشت: چهارمین روز است که در اردوی آماده‌سازی تهران حضور داریم. با توجه به اینکه زمان زیادی تا شروع مسابقات نمانده، باید در کنار بدنسازی، کارهای تاکتیکی را هم پیگیری کنیم. به همین دلیل هر دو بحث را ادغام کرده‌ایم.

وی افزود: تا روز گذشته سه جلسه تمرین پرفشار داشتیم و امروز هم مقابل تیم خوب رفسنجان بازی کردیم. طبیعتاً در بازی‌های تدارکاتی دنبال نتیجه نیستیم و منتظریم هم به لحاظ بدنی و هم به لحاظ هماهنگی تیم خود را آماده کنیم. بازیکنانم کارهایی را در چند روز اخیر از آنها خواسته بودیم، مقابل مس رفسنجان به خوبی انجام دادند.

سرمربی تیم صنعت نفت آبادان  درباره اینکه آیا باشگاه بازیکنان مدنظرش را جذب کرده است، گفت: تمام تیم‌های لیگ برتر به مرور از دوران بدنسازی خارج شده و امروز هم می‌توانم بگویم اولین دیدار تداکارتی جدی ما بود. تا صبح امروز هم مشغول یارگیری بودیم و از شب گذشته 2 بازیکن جدید اضافه شدند. یکی دو بازیکن دیگر هم مدنظر داریم که امیدوارم تا فردا بحث جذب آن به سرانجام برسد.

پورموسوی درباره مشکلات مالی صنعت نفت توضیح داد:‌ نمایندگان محترم آبادان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهر پیگیر این موضوع هستند و مجوزهای خوبی هم گرفته‌اند. وزیر نفت اعلام کرده امسال قطعاً از تیم‌های نفتی صنعت نفت، پارس جنوبی و نفت مسجدسلیمان حمایت می‌شود. امیدوارم با توجه به اینکه بعضی بازیکنانم از فصل گذشته طلب دارند، به حقوق خود برسند.

وی ادامه داد: مشکلات صنعت سبب شد 13-14بازیکن اصلی خود را از دست بدهیم اما ا میدوارم این موضوع را با پرداخت‌های به موقع و کار روحی روی بازیکنان فعلی جبران کنیم. 

سرمربی تیم صنعت نفت آبادان درباره میزان رضایتش از نقل و انتقالات این تیم اظهار داشت: شاید بازیکنان مدنظرمان دیر به ترکیب اضافه شدند اما گروه خیلی خوبی دور هم جمع شده‌ایم. روی بازیکنان جدید با توجه به سابقه قبلی همکاری با آنها در تیم‌های استقلال خوزستان و فولاد، شناخت خوبی دارم. باید از بازیکنان قدیمی صنعت نفت که با وجود پیشنهادهای خوب‌شان به این تیم احترام گذاشته و ماندند، تشکر کنم.

پورموسوی درباره هدف‌گذاری صنعت نفت در فصل جدید گفت: تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا جایگاهی بهتر از فصل گذشته داشته باشیم. در کنار بازیکنان با تجربه خود، جوان‌‌های خیلی خوبی هم در اختیار داریم. اطمینان دارم با کار و تلاش و حمایت به موقع به جایگاه خیلی خوبی هم دست یابیم.