به گزارش پارس  به نقل از سایت نامه نیوز، محمود احمدی نژاد در دیدار با اعضای تیم ملی فوتبال که به جام جهانی برزیل صعود کردند، به هر کدام از آنها مبلغ ۵۰ میلیون تومان پاداش داد ضمن اینکه هر کدام مجوز وارد کردن یک خودرو را نیز دریافت کردند که چند صد میلیون تومان سود برایشان در پی خواهد داشت.

پاداش چشمگیر به ملی پوشان انتقادهای زیادی را در پیش داشت و بر آن شدیم که مقایسه ای با پاداش اهدا شده به ملی پوشان فوتبال پس از صعود به جام جهانی ۹۸ فرانسه انجام دهیم.

در گفتگوی خبرنگار نامه با یکی از ملی پوشان حاضر در مسابقه تاریخی ایران و استرالیا مشخص شد که بسیاری از وعده های داده شده به ملی پوشان عملی نشد.

یکی از شرکت ها که تبلیغات زیادی انجام داده بود اعلام کرد به هر ملی پوش ۳۰۰ متر زمین در شمال کشور اهدا می شود؛ اتفاقی که هرگز رخ نداد.

به گفته این ملی پوش سابق، مسئولان وقت فدراسیون فوتبال و سازمان تربیت بدنی با حضور در اردوی بروجرد اعلام کردند بازیکنان فیکس یک دستگاه آپارتمان هدیه می گیرند و نفرات ذخیره نیز زمین خواهند گرفت و به هر ملی پوش یک کارت ویژه برای دریافت این هدیه اهدا شد که هنوز هم این کارت را دارند و خبری از هدایا نشد.

پس از آن عنوان شد در طرح نواب به ملی پوشان خانه تعلق می گیرد که این اتفاق نیز رخ نداد.

جالب اینکه بحث مجوز واردات خودرو، آن زمان نیز مطرح شد اما با این تفاوت که هر ملی پوش باید آن زمان مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به سازمان حمایت از مصرف کنندگان پرداخت می کرد و سودی حدود ۲۰ میلیون تومان بیشتر به ملی پوشان نمی رسید و به همین دلیل برخی از آنها که توان پرداخت این مبلغ را نداشتند، خودرویی وارد نکردند.

چیزی که آن زمان به ملی پوشان رسید، یکسال مصرف رایگان شامپو (هدیه یک شرکت تولید شامپو) و یک قالی (هدیه یک شرکت تولید فرش) بود!

البته محمد خاتمی رئیس جمهور وقت یک جلد دیوان حافظ به ملی پوشان اهدا کرد و اکبر هاشمی رفسنجانی نیز کتاب خودش را امضا و به ملی پوشان اهدا کرد.