به گزارش پارس ، به نقل از مشرق، رضا قوچان نژاد به عنوان یک خراسانی دیگر، گل پیروزی بخش تیم ملی مقابل کره جنوبی را به ثمر رساند تا تیم ملی به عنوان تیم نخست به طور مستقیم به جام جهانی صعود کند؛ اتفاقی که شور و شعف خاصی را در کشورمان به وجود آورد و ملی پوشان کشورمان از این پس خود را برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل آماده می کنند.


قوچان نژاد گفت: از گلزنی من مهم تر این است که تیم ملی توانست به جام جهانی صعود کند، گرچه به خوبی می دانم با این گل، من هم نامم مانند خداداد عزیزی در تاریخ این بازی ها جاودانه شد و مردم هیچ گاه این گل را فراموش نخواهند کرد؛ گلی که باعث شد به عنوان تیم نخست و سرگروه به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل برویم.

وی ادامه داد: من در کره جنوبی بودم؛ اما شنیدم که مردم بعد از مسابقه برابر کره جنوبی و صعود تیم ملی به جام جهانی تا صبح به شادی پرداختند و از این که دیدم مردم چقدر خوشحال هستند، شاد شدم. ان شاءالله این رویه ادامه داشته باشد و ما بتوانیم در جام جهانی نیز نتایج لازم را بگیریم.

اگر یادتان باشد در هنگامی که ما در بازی های رفت مقدماتی جام جهانی نتوانستیم نتایج لازم را بگیریم بنده، گفته بودم که همچنان شانس داریم که مستقیم به جام جهانی صعود کنیم؛ اما بسیاری با این حرف من مخالف بودند؛ خدا را شکر توانستیم به جام جهانی برویم.

قوچا ن نژاد درباره بازی های جام جهانی ۲۰۱۴ گفت: الان هم به صراحت می گویم ما می توانیم در جام جهانی نیز عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش بگذاریم؛ اما باید از هم اکنون برای این رقابت ها برنامه ریزی کنیم و با هدف گذاری پیش برویم، نباید حتی یک روز را از دست بدهیم، بلکه باید با انجام بازی های تدارکاتی و اردوهای مناسب پا به این رقابت ها بگذاریم.

چون در جام جهانی دیگر جای اشتباه نیست، نمی توان ساده از کنار اتفاقات هر چند به ظاهر کوچک هم گذشت؛ فدراسیون باید هر چه را کرش می خواهد، فراهم کند. ایران در سال ۱۹۷۸ با سرمربیگری حشمت مهاجرانی به جام جهانی صعود کرد در جام جهانی ۱۹۹۸ هم با گل خداداد عزیزی به جام جهانی رفت و حالا با گل رضا قوچان نژاد به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل صعود کرد که هر ۳ نفر از استان خراسان هستند.

قوچا ن نژاد در این باره می گوید: این هم قسمت است من خوشحالم و نمی دانم چه بگویم آن دو نفر افتخار فوتبال خراسان هستند من هم خوشحالم که در کنار آنان هستم و شاید روزی به فوتبال خراسان بازگردم؛ البته فعلاً می خواهم به حضورم در فوتبال اروپا ادامه بدهم؛ اکنون هم در باشگاه استاندارد لیژ وضعیت خوبی دارم و در این تیم خواهم ماند.