به گزارش پارس نیوز، 

دیروز سایت عربی «الکوره» در گزارشی به اعتراض باشگاه النصر عربستان به انتخاب مای مانینگ، داور چینی برای دیدار با الوصل امارات پرداخت. 

این سایت عربی مدعی شد باشگاه پرسپولیس در بازی النصر در سال ۲۰۱۵ در لیگ قهرمانان آسیا به این داور چینی رشوه داد و این داور به خاطر این جرم به مدت ۴ ماه از قضاوت محروم شد. 

این سایت در ادامه اتهاماتش نوشت: قضاوت‌های بد این داور چینی متأسفانه تنها به ضرر النصر نبود بلکه بعد از یک فصل از آن بازی دوباره از سوی AFC برای قضاوت دیدار پرسپولیس ایران (تیمی که به او رشوه داده بود) با الاهلی عربستان انتخاب شد. این داور چینی در این بازی ۲ پنالتی برای تیم ایرانی گرفت و معتز هوساوی، مدافع الاهلی را اخراج کرد ولی این بار چیزی ثابت نشد. همین اتهام سایت عربی الکوره باعث شد بعد از مدت‌ها سراغ علی‌اکبر طاهری، مدیرعامل پیشین پرسپولیس برویم. 

* آقای طاهری خبر منتشر شده سایت الکوره به گوش شما رسیده است؟

بله، شنیدم و تأسف خوردم. همه ایران می‌دانند بیشترین لطمات را چه در مسابقات داخلی و چه برون‌مرزی زمان مدیریت ما متحمل شدیم. 

* جوابی برای این خبر کذب ندارید؟

کافر همه را به کیش خود پندارد. ماهیت تیم‌های عربستانی را همه آسیا به خوبی می‌شناسند. آنگاه مدعی می‌شوند ما به داوران رشوه داده‌ایم؟! من در حال حاضر سمتی در پرسپولیس ندارم و این مسائل را بهتر است مدیران باشگاه پیگیر باشند ولی باشگاه پرسپولیس هرگز وارد این بازی‌ها نشده و نخواهد شد. به شما و هواداران شریف پرسپولیس قول می‌دهم پاک‌ترین تیم را داشتیم و با شایستگی قهرمان شدیم. 

* البته ما هم تا جایی که حضور ذهن داریم در آن سال از ناحیه اشتباهات داوری لطماتی خوردید.

داوری کار بس دشواری است. در صدم ثانیه باید تصمیمی بگیری که ممکن است اشتباه بوده و بر سرنوشت یک تیم تأثیر بگذارد. سیاست ما همیشه احترام به داوری بوده است. امروز هم واقعاً شوکه شدم وقتی چنین خبر کذبی را دیدم. متخلفان فوتبال آسیا خودشان بیشتر شلوغ‌بازی می‌کنند و این امر در آستانه بازی آسیایی پرسپولیس مشکوک و غیرطبیعی است. شما خبرنگاران ایرانی می‌توانید خیلی به نماینده ایران کمک کنید. 

* چه کمکی؟

اینکه در راستای صیانت از حقوق نماینده ایران گام برداشته و روی تاریکی‌ها و اخبار دروغین رقیبان نور بیندازید. البته رسانه‌ها و خبرنگاران ایرانی همیشه به خوبی به وظایف خود عمل کرده‌اند و امیدوارم اسیر جوسازی سایت‌های عربی نشوید و واقعیت‌ها را بنویسید. 

* بسیار خب، پرسپولیس در آستانه کسب سومین عنوان قهرمانی خود در لیگ برتر است. فکر می‌کنید به این عنوان برسد؟

پرسپولیس از هر لحاظ شایسته‌ترین تیم لیگ برتر است و ان‌شا‌ءا... برای سومین بار به قهرمانی رسیده و دل مردم و ما هواداران را شاد کند.