به گزارش پارس نیوز، 

بازخوانی یک مصاحبه پر حرف و حدیث در آوریل ۲۰۱۶ برای یک کنکاش تاریخی، عالی است. بیایید با هم این مصاحبه قدیمی کارلوس کی روش را مرور کنیم؛

سرمربی اسبق رئال مادرید و تیم ملی پرتغال گفت: «با این فکر به ایران آمدم که فوتبال این کشور را تغییر دهم اما حالا مسئولان ورزش ایران هستند که تلاش می‌کنند من را تغییر دهند. بدهند. اگر تغییرم در راستای بهبودم باشد انجام می‌دهم اما تغییر در جهت بدتر شدن را نمی‌پذیرم.»

این مصاحبه قدیمی است اما این نکته اش خواندن دارد؛ « احتمالا با قطر در خانه و امارات خارج از خانه باید بازی کنیم اما سوالم این است ما کجا باید تمرین کنیم؟ اگر فکر می‌کنید می‌توانید یک زمین چمن از هلند یا دیزنی‌لند با هواپیما وارد ایران بکنید، اشتباه می‌کنید. نمی‌توانم این بازی را دوباره ۵ سال دیگر بازی کنم باید از هواداران تیم ملی عذرخواهی کنم ما این بازی را ۶ بر صفر باختیم.»

 

یادش به خیر؛ روزی که کی روش گفت «آمدم فوتبال ایران را تغییر دهم اما ناگهان دیدم خودم هم عوض شدم» به یاد تمام ایرانی هایی افتادیم که هر جای دنیا می روند، خودشان عوض نمی شوند اما خیلی چیزها به واسطه حضور آنها عوض می شود!

قبل از این که کارلوس از ایران برود، رفقای خود ما می گفتند او دیگر تیم پیدا نمی کند. تیم ملی ایران آخرین پیشنهاد کی روش است اما از آنجا که زمین گرد است و هر لحظه در حال چرخیدن، کی روش در کلمبیا تیم دارد و مشغول کار است اما امروز ما در به در دنبال یک مربی هستیم تا از او جواب مثبت بگیریم و تیم ملی بدون سرمربی نماند.

هر چقدر زمان می گذرد بیشتر متوجه خواهیم شد وجود یک بزرگتر که در هر شرایطی برای بهبود وضعیت تیم ملی و بازیکنانمان می جنگید چقدر به سود منافع فوتبال ایران بود. سرمربی بعدی هم هر کسی باشد بعد از مدتی کوتاه می فهمد اینجا کجاست و با چه کسانی سر و کار دارد؛ فقط امیدواریم زود پشیمان نشود!