به گزارش پارس نیوز، 

پس از سوت پایان دیدار شب گذشته (شنبه) تیم‌های میلان و لاتزیو در هفته سی‌ودوم سری A ایتالیا در ورزشگاه سن‌سیرو که به برتری یک بر صفر شاگردان جنارو گتوسو انجامید،  بازیکنان دو تیم با یکدیگر درگیر شدند که در مرکز آن فابیو بورینی، مهاجم روسونری و لوئیز فیلیپه، مدافع لاتزیو قرار داشتند.

پس از اینکه این درگیری خاتمه یافت، فرانچسکو آچربی، مدافع آبی‌پوشان رم پیراهن خود را با تیمو باکایوکو عوض کرد تا به نوعی قائله خاتمه پیدا کند، اما در ادامه مدافع فرانسوی میلان به همراه فرانک کسیه به سمت هواداران خودی رفتند و پیراهن شماره «33» مدافع لاتزیو را به حالتی تمسخرآمیز به آنها نشان دادند و خندیدند.

آچربی نیز در واکنش به حرکت ناپسند بازیکنان میلان، آنها را متهم به نفرت‌پراکنی کرد. مدافع ایتالیایی لاتزیو پیش از این بازی گفته بود که او و هم‌تیمی‌هایش برای برد به سن‌سیرو می‌روند و لاتزیو تیم قوی‌تری است.

فرانچسکو آچربی پس از این بازی در حساب کاربری رسمی خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: «ناراحت شدم چون من پیراهنم را عوض کردم تا این قائله خاتمه یابد، نفرت‌پراکنی ورزش نیست، بلکه نشانه‌ ضعف است».

چیرو ایموبیله، هم‌تیمی آچربی هم در واکنش به این اتفاق، بازیکنان میلان را "آدم‌های کوچک" خطاب کرد.

باکایوکو هم در حساب کاربری رسمی خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: «آن حرکت یک شوخی بود. نمی‌خواستم به کسی بی‌احترامی کنم. اگر آچربی را آزردم از او عذرخواهی می‌کنم».

جنارو گتوسو، سرمربی میلان نیز در کنفرانس خبری پس از این بازی در واکنش به این موضوع اظهار داشت: ما بابت این اتفاق عذرخواهی می‌کنیم. زمان آن رسیده تا باشگاه‌ها محدودیت‌هایی برای فعالیت بازیکنان‌شان در شبکه‌های اجتماعی اعمال کنند. آنها باید بیشتر روی تمرینات تمرکز کنند تا اینکه انگشتان‌شان روی صفحه‌های گوشی‌شان بازی کند.  

تیم‌های میلان و لاتزیو در تاریخ 24 آوریل (4 اردیبهشت) در دور برگشت از مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی ایتالیا دوباره به مصاف هم خواهند رفت.  بازی رفت دو تیم به تساوی بدون گل در ورزشگاه المپیکو انجامید.