به گزارش پارس نیوز، 

سحر غنی زاده کشتی گیر تیم ملی بانوان امیدوار است اعزام مسابقات جهانی آلیش در سال جدید لغو نشود و بتواند به همراه تیم ملی در این رویداد شرکت کند. رویدادی که در سال ۹۷ به دلیل مشکلات اقتصادی لغو شد.

سال ۹۷ برای کشتی بانوان پر از فراز و نشیب بود، رشته‌ای نوپا که با حمایت‌های رسول خادم رئیس وقت فدراسیون در سال ۹۶ شکل گرفت و حال با رفتن او نگرانی‌های در این رشته برای دختران کشتی گیر به وجود آمده است. غنی زاده امیدوار است که رئیس آینده نیز مانند خادم از کشتی بانوان حمایت کند.

مشروح گفتگو سحر غنی زاده به شرح زیر است:

* از شرایط خودتان و تیم ملی کشتی بانوان بگویید؟

در حال حاضر شرایط خوبی دارم. باید ببینیم که اردوهای تیم ملی کلاسیک بعد از عید برگزار می‌شود یا خیر. قرار است در نیمه دوم فروردین برای برگزاری یک اردوی مشترک به عراق اعزام شویم و با این کشور یک تمرین مشترک را برگزار کنیم. اردیبهشت ماه ۹۸ هم مسابقات جهانی آلیش را در پیش داریم برای حضور در این رقابت نیز تمرین می‌کنم. از عملکردم در سال گذشته راضی هستم و سال خوبی را پشت سر گذاشتم.

* تلخ‌ترین خاطره ورزشی؟

سال ۹۷ قرار بود به مسابقات جهانی آلیش اعزام شویم اما این اعزام لغو شد و این یکی از تلخ‌ترین خاطرات ورزشی ام بود.

* شیرین‌ترین خاطره ورزشی؟

امیدوارم اعزامی که در سال ۹۷ لغو شد امسال به سرانجام برسد و اردیبهشت ماه بتوانیم عازم این مسابقات شویم و با قهرمانی پرچم ایرانی را به اهتزاز دربیاوریم که این می‌تواند شیرین‌ترین خاطره ورزشی ام باشد.

* مسابقات لیگ چطور بود؟

امسال در تیم مازندران در مسابقات لیگ شرکت کرده‌ام و توانستیم عنوان قهرمانی را کسب کنیم. مبلغ قراردادها بسیار ناچیز بود و اگر هم این شرایط ادامه داشته باشد ترجیح می‌دهم دیگر در رقابت‌های لیگ شرکت نکنم. امسال نیز به دلیل اینکه سال اول برگزاری رقابت‌های لیگ بود برای کسب تجربه با تیم مازندران شرکت کردم.

* نگاه مردم به کشتی بانوان چطور است؟

به هر کسی که می‌گوئیم در رشته کشتی فعالیت داریم تعجب می‌کنند و با حیرت می‌گویند که گوش‌های شما هم شکسته می‌شود؟ و اطلاعی از فعالیت‌های کشتی در بخش بانوان را ندارند.

* چه چیزی در ورزش باعث ناراحتی ات شد؟

ورزشکاری که به صورت حرفه‌ای فعالیت دارد قطعاً عوامل بسیاری سبب ناراحتی اش می‌شود. نبود رسول خادم یکی از عواملی بود که باعث ناراحتی ام شد. انتظار دارم فردی که جایگزین خادم می‌شود همانند او به ورزش بانوان اهمیت دهد و مثل خادم از کشتی زنان حمایت کند تا ما بتوانیم به فعالیت خود ادامه دهیم.

* در زمان ناامیدی با چه چیزی آرام می‌شوی؟

گاهی در فشار تمرینات دچار خستگی و ناامیدی می شویم اما همین که به حضور در مسابقات به قهرمانی فکر می‌کنیم انگیزه و انرژی مضاعف بدست می‌آوریم. اگر باز هم به عقب بازگردم قطعاً کشتی را انتخاب می‌کنم.

* الگوی ورزشی؟

جردن باروز آمریکایی را دوست دارم. از نظر فنی و اخلاقی مورد تاییدم هست.

* طرفدار استقلال یا پرسپولیس؟

صدر درصد استقلالی هستم.

* آینده کشتی زنان ایران را چطور می‌بینید؟

نبود رسول خادم دغدغه من و سایر کشتی گیران است. فردی که به جای او سکان هدایت کشتی را می‌گیرد باید از کشتی زنان نیز حمایت کند که اگر این حمایت نیز صورت گیرد قطعاً آینده خوب در انتظار ما است چرا که بانوان کشتی گیر ایرانی توانمند و با استعداد هستند. مهمترین هدفم در سال جدید قهرمانی در مسابقات جهانی آلیش است.

* نظرت درباره وضعیت اقتصادی؟

مشکلات اقتصادی وجود دارد که اگر این مشکلات نبود اعزام ما به رقابت‌های جهانی آلیش لغو نمی‌شد. امیدوارم در سال جدید مشکلی برای اعزام پیش نیاید.

* سال جدید چطور است؟

امسال نیز عیدی نداشتیم و تمرینات حضور داشتیم. مخصوصاً اینکه مسابقات جهانی آلیش را در پیش داریم و باید تمام تلاش خود را بکار گیریم.