به گزارش پارس نیوز، 

میگوئل کولی یار همیشگی شفر در این سال‌ها بوده است. او تقریبا ۱۴ ماه قبل به فوتبال ایران‌ آمد تا به عنوان دستیار در کنار پیرمرد آلمانی حضور داشته باشد. این مربی جامائیکایی در گفت‌وگویی متفاوت با میزان درباره کار کردن با شفر، مردم ایران و فرهاد مجیدی صحبت کرد.

 

آقای کولی مردم ایران را چگونه مردمی دیده‌اید؟

مردم ایران کاراکتر خاصی دارند. شما غذا‌های فوق‌العاده خوشمزه‌ای دارید. خیلی شوخ هستید و صبور. شما خسته نمی‌شوید و به امید فردای بهتر تلاش می‌کنید. شما به گذشته خود بسیار افتخار می‌کنید.

*فوتبال ایران را چطور ارزیابی می‌کنید؟

از وقتی که به اینجا آمده‌ام پیشرفت بسیار خوبی در فوتبال ایران دیده می‌شود. سال قبل که تازه به ایران آمده بودم اکثر تیم‌ها بازی بلند را انجام می‌دادند، اما حالا خیلی از تیم‌ها سعی می‌کنند که روی زمین کار کنند و فوتبال را به نمایش بگذارند. آنها پاس‌های بیشتری می‌دهند. سرعت بازی‌ها بیشتر شده است. هر روز لیگ ایران و فوتبال ایران در حال بهتر شدن است.

*از کار کردن با وینفرد شفر بگویید.

خیلی خوشحالم که با شفر آشنا شدم و در کنار او قرار گرفتم. او یک مربی تاکتیکی با توانایی بالا است. کوچ شفر زمان زیادی را برای اینکه مربی بهتری باشد صرف می‌کند. من هم سعی می‌کنم او را کمک کنم تا بتواند قهرمان لیگ برتر شود. همیشه از به یادآوردن خاطرات گذشته‌ام با وینفرد شفر خوشحال می‌شوم. یادم می‌آید وقتی که به جامائیکا آمد توانایی من را در امر مربیگری دید و خوشش آمد. او با من ملاقات کرد و از من خواست تا دستیارش شوم. همیشه از او تشکر می‌کنم که زندگی من را تغییر داد. ما به فینال گولد کاپ رسیدیم. تجربه خیلی خوبی بود. ما در آمریکای جنوبی ۲ - یک شیلی را در سانتیاگو بردیم. یک سفر فوق‌العاده بود. حالا در استقلال کنار هم هستیم. رابطه بسیار صادقانه‌ای با یکدیگر داریم. ما سخت کار می‌کنیم تا هواداران را خوشحال کنیم.

*گویا رابطه صمیمانه‌ای با بازیکنان تیم دارید؟

بله. رابطه خیلی خوبی با بازیکنان دارم. چیزی که مهم است این خواهد بود که به بازیکنان اهمیت بدهید و نظرات آنها را گوش بدهید. جو خوبی بین ما وجود دارد. ما در کنار هم یک تیم هستیم. جو مثبتی در تیم داریم. ما آنها را تشویق می‌کنیم تا بهترین خود را به نمایش بگذارند و این اتفاق هم رخ می‌دهد.

*فرهاد مجیدی به تازگی به کادر فنی استقلال اضافه شده است. رابطه شما با او چگونه است؟

در یک جمله اگر بخواهم بگویم مجیدی یعنی استقلال. او به تیم ایمان دارد و می‌داند که می‌توانیم موفق شویم. رابطه خوبی با یکدیگر داریم و برای موفقیت استقلال و خوشحالی هواداران تلاش می‌کنیم.

*با مراسمات ویژه ما ایرانی‌ها در سال نو آشنایی دارید؟

بله. در فرهنگ ما سال نو را با اسم دیگری می‌شناسند، اما اینجا "نوروز" خطاب می‌شود. روز‌های عید در ایران فوق‌العاده زیباست. می‌دانم که خیلی از مردم به اقوام و دوستان خود سر می‌زنند و آنها را ملاقات می‌کنند. آنها به هم کادو می‌دهند و به آن "عیدی" می‌گویند. ۱۳ روز تعطیلی اینجا هست و در روز سیزدهم به پیک نیک می‌روند. اینها واقعا رسم و رسومات فوق‌العاده‌ای است. این حرف زدن با یکدیگر به خودی خود اتفاق خیلی جالبی به نظر می‌رسد و من آن را دوست دارم.