به گزارش پارس نیوز، 

در حاشیه مراسم تجلیل از پیشکسوتان ورزش که امروز سه شنبه در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد، حسن روشن گفت: خوشحالم در این جمع حضور دارم. چند سال است ما پیشکسوتان یکدیگر را ندیدیم. وزیر ورزش قول داد همه فدراسیون‌ها کمیته پیشکسوتان داشته باشند تا از تجربیات آنها استفاده کنند امیدوارم این امر محقق شود.

وی در مورد وضعیت فوتبال و با ابراز تأسف از اینکه فوتبال داخلی ایران در زمان کی روش از بین رفت، یادآور شد: زمان او همه چیز فدای تیم ملی شد. کی روش در این هشت سال دوبار با تیم ملی به جام جهانی رفت اما این همه فوتبال ما این نیست، باید در ساختار فوتبال کار کنیم.

روشن با تاکید بر اینکه کی روش باید فوتبال ایران را احیا می‌کرد، خاطر نشان کرد: ادامه فعالیت در تیم ملی با مربی خارجی جایز نیست. به این خاطر که تمام مربیان خارجی در حال حاضر در لیگ‌های اروپایی مشغول فعالیت هستند. به نظرم فدراسیون باید چند ماه دیگر صبر کند تا وضعیت مربیان مشخص شود.

وی همچنین در مورد وضعیت استقلال تاکید کرد: بازی‌های استقلال را نگاه نمی‌کنم اگر بازی‌های این تیم را نگاه کنم آن وقت مجبورم در مورد استقلال اظهار نظر کنم و ممکن است دوستان ناراحت شوند.

روشن با بیان اینکه مدیر عامل و هیات مدیره استقلال زمانی که به این باشگاه می آیند خوب وارد می‌شوند اما نمی دانم چرا بعد از آن تصمیمات خوبی نمی‌گیرند، گفت: شاید مقصر میز ریاست است. متأسفانه دلال‌ها در استقلال و پرسپولیس حاکم هستند و به همین دلیل این دو تیم خیلی شرایط خوبی ندارند.