به گزارش پارس نیوز، 

دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا، پنجشنبه ۱۶ اسفند ماه با برگزاری ۸ دنبال خواهد شد. ۵ بازی درساعت ۲۱ و بیست و پنج دقیقه و ۳ بازی ساعت ۲۳:۳۰ به صورت همزمان آغاز خواهد شد.

سویا - اسلاویا پراگ (ساعت ۲۱:۲۵)

 از ساعت ۲۱:۲۵ تیم سویا اسپانیا در استادیوم رامون سانچز میزبان اسلاویا پراگ جمهوری چک خواهد بود. سویا در ۱۴ بازی از ۱۶ بازی قبلی خود در لیگ اروپا پیروز شده است و احتمال می‌رود این بازی نیز مانند بازی‌های گذشته برای آن‌ها خوب پیش برود. قضاوت این بازی بر عهده رودی بوکت است. این داور بار‌ها در لیگ قهرمانان اروپا مورد شماتت قرار گرفته  و باید دی در این بازی چه خواهد کرد.

زنیت سن پترزبورگ - ویارئال (ساعت ۲۱:۲۵)

بهره دوباره زنیتی‌ها از سردار ایرانی/ بقای ساری در گرو پیروزی مقابل اوکراینی‌ها

زنیتی‌ها در این بازی باز هم می‌توانند از درخشش ستاره ایرانی خود استفاده کنند. دربازی پیشین این تیم مقابل فنرباغچه سردارآزمون با هنرنمایی خود یک تنه تیمش را به مرحله یک هشتم لیگ اروپا رساند. البته تیم ویارئال  در خانه حریف برای انجام بازی تدافعی کاملا آماده است چرا که این تیم  در ۸ بازی قبلی خود در لیگ اروپا شکست نخورده است.

آینتراخت فرانکفورت - اینتر میلان (ساعت ۲۱:۲۵)

اینتری‌ها با حواشی پیش آمده در تیم خود این بار نیز باید بدون حضور ستاره خود یعنی راجا ناینگولان به مصاف فرانکفورتی‌ها برود. این بازی درآلمان برگزارخواهد شد و مطمئنا آلمانی‌ها در تلاش هستند تا از امتیاز میزبانی دراین بازی بهره کافی را ببرند. البته باید عنوان کرد اینتر میلان در ۳ بازی قبلی خود در لیگ اروپا پیروز شده است و این باعث می‌شود کار فرانکفورت برای پیروزی کمی مشکل شود.

رن - آرسنال (ساعت ۲۱:۲۵)

بهره دوباره زنیتی‌ها از سردار ایرانی/ بقای ساری در گرو پیروزی مقابل اوکراینی‌ها

آرسنال در ۶ بازی از ۷ بازی قبلی خود در لیگ اروپا موفق به کلین شیت شده است. توپچی‌ها با تفکرات اونای امری تا به اینجای کار خوب کار کرده اند  و حالا در تلاش هستند تا در خانه حریف به پیروزی دیگری دست یابد.  

دینامو زاگرب -بنفیکا (ساعت ۲۱:۲۵)

دینامو زاگرب در کروواسی باید از بنفیکایی پذیرایی کند که در ۵ بازی از ۷ بازی قبلی خود در لیگ اروپا موفق به کلین شیت شده است. البته آمار این تیم کروات نیزبد نبوده و آن‌ها در ۱۲ بازی از ۱۳ بازی قبلی خود در لیگ اروپا شکست نخورده اند.  مایکل اولیور قضاوت این بازی رابرعهده دارد که در لیگ جزیره بازی حساس منچستر یونایتد مقابل لیورپول را سوت زده بود. پیشبینی می‌شود صادق محرمی دراین دیدار هم برای کروات‌ها به میدان نرود.

چلسی - دینامو کیف (ساعت ۲۳:۳۰)

بهره دوباره زنیتی‌ها از سردار ایرانی/ بقای ساری در گرو پیروزی مقابل اوکراینی‌ها

پس از روز‌های تاریک و تلخی که تفکرات مائوریتسیو ساری برای آبی پوشان در لیگ جزیره رقم زده است، در صورتی که این بازی هم چلسی دراستمفورد بریج مقابل چشم طرفداران، بازنده از میدان خارج شود، ساری سمت خود را باید از دست رفته تلقی کند. هواداران چلسی تا الان نیز به گفته خودشان بیش از موعد ساری را تحمل کردند و هر اشتباه کوچکی از طرف این سرمربی ایتالیایی می‌تواند خشم آنان را برانگیخته کند.

ناپولی - ردبول سالزبورگ (ساعت ۲۳:۳۰)

شاگردان آنچلوتی در شهر ناپل و حضور هواداران پرتعدادخود میزبان سالزبورگ خواهند بود. اما باید در نظر داشت ردبول سالزبورگ در ۸ بازی از ۹ بازی قبلی خود در لیگ اروپا به پیروزی دست یافته است. ناپولی که قهرمانی لیگ سری آ را تا حدی بخاطر خودنمایی یوونتوسی‌ها از دست رفته می‌بیند چشم امید به این بازی‌ها دوخته است.

والنسیا - کراسنودار  ساعت (۲۳:۳۰)

این بازی به میزبانی والنسیا در استادیوم مستایای اسپانیا برگزارخواهد شد.  والنسیا در ۶ بازی از ۷ بازی قبلی خود در لیگ اروپا به پیروزی رسیده است. کراسنودار روز‌های خوبی را در لیگ روسیه سپری نکرده، اما همچنان به این بازی امیدوار است.