به گزارش پارس نیوز، 

علیرضا منصوریان بعد از تساوی بدون گل مقابل الزورا عراق در نشست خبری گفت: می‌دانستیم حریف عراقی برای یک امتیاز می‌آید و این مساوی مثل سه امتیاز برایش مهم باشد و امروز قاعده فوتبال شرایط دیگری داشت و وقتی گل نزنی ممکن است روی یک پاس به عقب ممکن بود کل بازی را از دست بدهیم.

 

وی افزود:‌ فوق‌العاده از عملکرد بازیکنانم مثل دفعه قبل راضی هستم اما ما حتماً باید گلزنی کنیم.  چند بازیکن جوان را در ترکیب تیم‌مان وارد کردیم اعتقادم براین است که اگر گل نزنیم ممکن است تنبیهات بزرگ‌تر به سراغ‌تان بیاید در کل یک ضد حمله به حریف دادیم که ممکن بود گلزنی کنند اما بقیه جریان بازی دست ما بود و رشید مظاهری اصلاً در مسابقه نداشتیم و عملاً ۱۰ به ۱۱ بازی می‌کردیم رشید روز سبکی را پشت‌سر گذاشت همین الان هم فردا تحت هر شرایطی تمرین می‌کند زیرا روز خیلی سبکی را پشت‌سر گذاشت. فقط یک موقعیت صددرصد را به اشتباه داشتیم به آنها می‌دادیم چند موقعیت گلزنی داشتیم که گل نزدیم. با توجه به اینکه در تورنمنتی سنگین‌تر از لیگ‌مان هستیم باید باهوش‌تر بازی کنیم. در مجموع خدا را شکر می‌کنم که تمام بازیکنان‌مان سالم هستند. راهی جز تلاش، تلاش و تلاش نداریم به خصوص اینکه برنامه بازی‌ها فشرده است که باید با تغییر ترکیب به میدان برویم پس فردا دوباره باید سوار هواپیما شویم.

 

وی در مورد اینکه سبک بازی ذوب‌آهن در آسیا و لیگ خیلی متفاوت است و اگر مثل آسیا در لیگ بازی کنید جایگاه ذوب‌آهن خیلی بهتر می‌شود، عنوان کرد: اواخر بازی و عرض تیم حریف کاملاً بسته بود و باید از کناره‌ها ارسال می‌کردیم تا به گل می‌رسیدیم. ما حتماً باید با ۲ مهاجم بازی می‌کردیم زیرا با تک مهاجم ممکن است سخت به گل برسیم. مهم‌ترین آبشن تیم ما این است که ابتدا به گل برسیم. وقتی به گل می‌رسیم جریان بازی برای ما تغییر می‌کند. اما بازیکنان ما به دلیل اینکه در دیسپلین بازی خودشان می‌مانند و از آن خارج نمی‌شوند قابل احترام هستند ولی فشردگی خط دفاع حریف به ما اجازه نمی‌داد که راحت عبور کنیم باید کار ترکیبی انجام می‌دادیم که این کار را فوق‌العاده خوب انجام دادیم فقط در زدن ضربات آخر بی‌دقت بودیم.

 

منصوریان در مورد اینکه شما جسارت به خرج دادید و چند بازیکن جوان را به میدان فرستادید، بیان داشت: یا باید خرید خیلی زیاد و میلیاردی داشته باشید مثلاً‌ در نیم‌فصل ۱۰-۱۵ میلیارد تومان خرید می‌‌کردیم یا اینکه نگاه به بنزین سبز داشته باشیم. تجربه مربیگری من در مورد جوانگرایی می‌گوید که اگر به آنها انرژی بدهید و روح و روان قلب‌شان را داشته باشید دغدغه نخواهید داشت. ما چند تغییر نسبت به بازی قبل داشتیم با توجه به اینکه مجموعه ذوب‌آهن و مدیرعامل باشگاه اعتقادشان بر جوانگرایی و بازیکن‌سازی است  در چند سال قبل یکی از بهترین‌ها بوده‌اند و همیشه تیم‌های بزرگ پایتخت به جوانان ذوب‌آهن نگاه داشته‌اند دلهره‌ای در این مورد نداریم. علیرضا چراغعلی ۲۰ ساله و حبیب‌زاده ۲۱ ساله را به میدان فرستادیم و عباسی ۲۲ ساله هم به میدان فرستادیم.  شاید وقتی بازیکنی زیر ۲۱ سال سن داشته باشد ما فکر می‌کنیم خیلی عجیب و غریب است اما در لیگ اروپا بازیکنان ۱۸ و ۱۷ ساله بازی می‌کنند. ترسی از این موضوع نداریم و باعث رشد تیم‌مان هم خواهد بود فقط به بازیکنان جوان جرأت می‌خواهد که خدا را صد هزار مرتبه شکر این جرأت را به ما داد.

 

داد. 

 

وی در مورد اینکه ذوب‌آهن به دروازه‌ حریف می‌رسد اما در گلزنی به مشکل می‌خورد، گفت: امروز ۲ بازیکن خیلی خوب‌مان را در ترکیب نداشتیم می‌توانستیم بازی را با آنها شروع کنیم اما ممکن بود در دقیقه ۳۰- ۴۰ تعویض‌شان کنیم. اساگونا که خیلی از او راضی هستم و بازیکن بسیار خوبی است دقیقه ۲۸ بازی قبل راحت آمد و گفت من تمام کردم و تمام بدنم گرفته است. ما باید با این بازیکن پلی‌آف‌مان را رد می‌کردیم و این خرید برای ما ۲ گل به الغرافه و الکویت زد و امروز وارد این تورنمنت شدیم او را می‌خواستیم حفظ کنیم ۲-۳ روز دیگر باید با پدیده بازی کنیم، ۵-۶ روز دیگر با تیم النصر عربستان بازی داریم فشردگی بازی‌ها زیاد است و باید مراعات کنیم و بازی‌های ما پشت‌سر هم می‌آید. برای رفع مشکل گلزنی جدا از اینکه نیاز به تمرین اختصاصی دارد که ما آن را طراحی می‌کنیم ولی مهاجم باید فرصت‌طلب باشد و به اشتباهات حریف هم باید بدبین باشد. اگر جوان باشد باید تمرینش دهیم و یکسری چیزها را اکتسابی به دست آورد اما اگر باتجربه باشد برای‌مان سخت می‌شود. اساگونا را که می‌خرید می‌بینید که ۲ گل می‌زند باید تلاش کنیم که جوانانی که داریم را آماده‌تر کنیم. چه من باشم چه نفرات قبلی که پیش از این در ذوب‌آهن زحمت کشیدند تعریف برد از خط آتش یک تیم می‌آید. بازیکنان را باید از نظر روحی تأمین کنیم. 

 

سرمربی ذوب‌آهن در مورد فشردگی بازی‌های لیگ و لیگ قهرمانان آسیا و بازی‌های معوقه این تیم گفت: خیلی تلاش کردیم که در تمام مسابقات تغییر ایجاد کنیم فقط ما هستیم که این وضعیت را داریم اگر تیم علی‌آقای دایی بالا می‌آمد آن تیم هم وضعیت ما را داشت. اگر سایپا هم صعود می‌کرد امروز ما و سایپا چنین شرایطی داشتیم که با هم یک بازی در لیگ باید انجام می‌دادیم بازی با سپاهان هم به خاطر فشردگی مسابقات برداشتند که ما به این مرحله گروهی برسیم. ما ۲-۳ بازیکن کلیدی‌مان هم مصدوم هستند. خلعتبری را نداریم او خرید معمولی برای ما نبود او یک خرید فوق‌العاده و نعمت برای ما بود ساگونا و ماریو را باید مراقبت کنیم. پس تیم ما از تجربه خارج می‌شود فردا تمرین ریکاوری می‌کنیم و پس فردا سوار هواپیما می‌شویم و باید با پدیده بازی کنیم، فردایش حرکت می‌کنیم به اصفهان می‌آیم دوباره یک تمرین می‌کنیم و می‌پریم و می‌رویم با النصر بازی می‌کنیم. تقویم دچار مشکل است.  انتهای فصل که بازیکنانت مصدوم می‌شوند تقویم باید همان وضعیت اول فصل را داشته باشد. امروز با آقا سعید فتاحی صحبت کردم اگر به فکر تقویم‌مان نباشیم هم لیگ قهرمانان برای تیم‌های آسیایی از دست می‌رود و همه تیم‌ها دچار مشکل می‌شوند زیرا امکانات ما اروپایی نیست خودمان می‌دانیم امکانات ما در حد غرب آسیا است حتی در غرب آسیا هم جزو هفتمین و هشتمین کشوری هستیم که امکانات خوب داریم این باعث می‌شود تیم ما فرسوده شود مخصوصاً تیمی مثل تیم ما. خودمان امروز تا ساعت ۴ بعدازظهر نمی‌دانستیم برای بازی برای پدیده می‌رویم یا نمی‌رویم  بازی با سپاهان و سایپا‌ و سپاهان‌مان بیرون مانده است به نکته‌ای می‌رسیم که همین حرف شما است هر ۲ روز و نیم باید بازی کنیم و مجبورم ترکیبم را در هر بازی عوض کنم و  ۷-۸ نفر را از ترکیب بیرون بیاورم ضمن اینکه باید به شرایط‌مان در جدول لیگ هم توجه کنیم. وظیفه پرچم کشورمان هم به ما محول شده است لیگ خیلی فشرده است سال آینده و سال بعدش هم فکر نکنند لیگ ما خروجی نخواهد داشت. شما یک مشت بازیکن فرسوده را مدام بازی می‌دهید و آخر فصل در اولین بدنسازی ۵-۶ بازیکن رباط صلیبی‌اش پاره می‌شود و بازیکن ۵-۶ میلیاردی چند ماه باید خانه بنشیند. بنابراین نمی‌توانم سؤالات را جواب بدهم. 

 

وی افزود: اگر همه تیم‌هایمان و ۲ تیم بزرگ پایتخت را هم شرایط آمادگی کامل در استراحت برایشان در نظر بگیریم که با آمادگی کامل به مسابقات بروند ۲ بازی ما گم شده است.  باید تا ۲۴ اردیبهشت این ۲ بازی را جا بدهند که ۲ روز و نیم فاصله برای ما می‌شود قطع به یقین در نتیجه‌مان تأثیر منفی می‌گذارد که در سهمیه‌مان برای ما خیلی بد است آقای آسیا هستیم سهمیه‌مان ۲+۲ است. 

 

منصوریان در مورد اینکه طراوت بازیکن ذوب‌آهن در آسیا را چگونه می‌توان به لیگ انتقال داد،گفت: روزی که با ذوب‌آهن کارمان را شروع کردیم همین ایده را داشتیم نه اینکه به ۱۱ بازیکن بگوییم شما فیکس هستید به آقای آذری و کادر فنی هم گفتم کارمان را با ۲۰ بازیکن شروع می‌کنیم با آقای رشیدی هم صحبت کردیم که باید ۲۰ بازیکن به دست داشته باشیم. نگاه‌مان به آکادمی هم هست و جوانان‌مان را باید کنار بزرگترهایی مثل قاسم حدادی‌فر بیاوریم که این شانس را دارند در کنارش بازی کنند و بغل پا بزنند و از نظر روحی هم آ‌نها را آماده کنیم. ان‌شاءالله این فوتبال امروزمان به لیگ هم سرایت خواهد کرد و همین طراوت را با تغییر بازیکنان مقابل پدیده هم داشته باشیم چاره‌ دیگری نداریم. ما قبل از بازی با النصر باید چهار سفر داشته باشیم تمام چشم و امید من به جوانانی است که در تیم داریم. این نوید یک ذوب‌آهن خوب را دارد. شاید ذوب‌آهن در سال آینده خرید آنچنانی نخواهد در بازار انجام دهد و همین جوانان خوب هستند به خصوص اینکه هر جوانی که پیش آقاسعید آذری می‌آید پنج سال می‌ماند نوع قرارداد به گونه‌ای است که خیلی منافع باشگاه را در نظر می‌گیرند.  من همیشه اعتقاد دارم باشگاه همیشه صلابت دارد. همه مربیان نه می‌توانند بگویند خیلی می‌مانیم نه می‌توانند بگویند زود می‌رویم بستگی به نتیجه دارد ولی وظیفه ما مربیان ساختن بازیکنان است.

 

شاکر: مقابل حملات ذوب آهن ایستادگی کردیم/ در کربلا هواداران بیشتری خواهیم داشت

اخبار,اخبار ورزشی

حکیم شاکر  بعد از تساوی بدون گل مقابل ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا در نشست خبری گفت: بازی سختی را پشت سرگذاشتیم. دوره آمادگی روانی را برای بازیکنان گذرانده بودیم. ذوب آهن حمله می‌کرد و ما هم به خوبی مقابل حملاتش ایستادگی کردیم.

 

وی در مورد اینکه گفتید با درخشش مدافعان توانستید مساوی بگیرید اما دروازه بان شما موفقترین چهره بود، گفت: تاکتیک ابتدایی مسابقه برای گل نخوردن بود. دروازه بان ما هم درخشید اما فقط او ندرخشید بلکه بقیه بازیکنان ما هم درخشیدند و در مسابقات بعدی از سایر بازیکنان هم استفاده می‌کنیم.

 

سرمربی الزورا در مورد حضور هواداران این تیم در اصفهان که آنها از عراق آمده بودند یا هواداران عراقی مقیم ایران بودند اظهار داشت:  هواداران ما به دو گروه تقسیم شدند بیشتر آنها از عراق آمده بودند و بقیه مقیم ایران بودند با توجه به اینکه ایران و عراق مرز مشترک دارند تردد هواداران دشوار نیست. در بازی بعدی مان در کربلا هواداران زیادتری برای حمایت تیم به ورزشگاه می آیند.

 

شاکر در مورد اینکه  تیم الزورا از گروهش صعود خواهد کرد یا نه گفت: همانطور که می‌دانید هر بازی استراتژی خودش را دارد و از فردا برای بازی‌های پیش رو تمرینات خودمان را با استراتژی دیگر شروع می‌کنیم و انشالله موفق خواهیم بود.