به گزارش پارس نیوز، 

حمید درخشان روز چهارشنبه با اشاره به عملکرد پرسپولیس در نیم فصل دوم لیگ برتر اظهار کرد: در نیم فصل دوم، پرسپولیس شروع خوبی داشته و امتیازات خوبی گرفته است. البته این موضوع کاملا مشهود است که تیم برانکو با بازیکنان جدید نیاز به زمان دارد تا کاملا جا بیفتد.

وی افزود: مشهود است که پرسپولیس مانند نیم فصل اول روان بازی نمی کند. این موضوع هم چند دلیل دارد. اینکه هنوز بازیکنان جدید با تفکرات سرمربی آشنایی کامل ندارند و با سایر نفرات هماهنگ نیستند. همین موضوع یک تضاد به وجود می آورد. از طرفی دیگر بازیکنان جدید می خواهند توانایی فنی خود را به مربی و هواداران ثابت کنند و همین موضوع شاید کمی از سرعت تیمی بکاهد. زمان نیاز است تا بازیکنان با یکدیگر هماهنگ شوند و به تیم کمک کنند.

درخشان در پاسخ به این پرسش که آیا بهتر نبود زمان بیشتری بگذرد تا این نفرات جدید در ترکیب اصلی قرار بگیرند؟ گفت: باید هر چه زودتر این اتفاق رخ می داد و بازیکنان باید در مسابقات با یکدیگر هماهنگ شوند. اینکه خسارتش را در لیگ بدهیم تا بازیکنان برای لیگ قهرمانان آسیا آماده شوند خیلی بهتر از آن است که در کوران مسابقات آسیایی، بازیکنانی به میدان بروند که با سایر نفرات هماهنگ نیستند. البته خوشبختانه با همین نفرات هم نتایج خیلی خوبی گرفتیم.

سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس اضافه کرد: تنها مشکل تیم در حال حاضر این است که مانند نیم فصل اول روان بازی نمی کند. در نیم فصل اول بازیکنان حدود دو سال کنار هم بودند و همدیگر را به خوبی پیدا می کردند اما در حال حاضر پنجاه درصد تیم تغییر کرده و باید زمان بگذرد تا بازیکنان با یکدیگر به هماهنگی کامل برسند. پرسپولیس بازیکنان با ارزشی دارد که از پتانسیل خوبی برخوردار هستند.

وی در مورد مهدی ترابی و عملکرد این بازیکن در پرسپولیس خاطرنشان کرد: ترابی بازیکنی است که در تیم ملی و سایپا در این چند سال عملکرد خوبی داشته است اما مشکل بزرگ او تغییر پستش بود. این تغییر پست اجازه مانور را از ترابی گرفته است. برای اینکه ترابی تیم ملی و سایپا را ببینیم بهتر است که او به پستش بازگردد.

درخشان با اشاره به عملکرد ماریو بودیمیر هم گفت: هنوز چیز خاصی از بودیمیر ندیده ایم اما بازیکن خوبی به نظر می رسد. او به خوبی حرکت می کند. البته در مورد این بازیکن باید دید که چه مقدار توپ به او رسیده است. متاسفانه توپرسانی به بودیمیر زیاد خوب انجام نمی شود اما این بازیکن با حرکاتش سایر بازیکنان را در موقیعت گل قرار می دهد و به خوبی فضاسازی می کند. عیار اصلی این بازیکن زمانی مشخص می شود که توپرسانی به وی به خوبی انجام شود.