به گزارش پارس نیوز، 

رقابت‌های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه‌های کشور در حالی هفته بیست‌وسوم خود را آغاز خواهد کرد که تا به این جای کار از بین ۱۶ تیم حاضر ۱۴ تیم مربیان ابتدای فصل خود را تغییر داده‌اند و متأسفانه تغییر در برخی تیم‌ها بیش از یک بار بوده است! این یعنی تغییر ۸۷ درصدی در کادر فنی تیم‌های دسته اولی. 

اگر جست‌وجو کنیم بعید است در کشوری و در لیگی این همه تغییرات در کادر فنی تیم‌ها دیده شود. به واقع این همه تغییرات در کادر فنی تیم‌های دسته اولی قابل ثبت در گینس است. این رکورد بی‌شک تا قرن‌ها دستخوش تغییر نخواهد شد چراکه در باشگاه‌های حرفه‌ای تصمیم‌گیری بر مبنای منطق و مطالعه خواهد بود و کمتر پیش می‌آید احساسی و دیمی دست به تغییر در کادر فنی بزنند!

مگر می‌شود در همه تیم‌ها مشکل مربی بوده باشد؟ آیا ما مشکل مدیریت در تیم‌های دسته اولی نداریم؟ جالب اینکه در این تغییر و تحولات مربی از تیمی به تیم دیگر می‌رود. محمود فکری با جدایی از شاهین شهرداری مربی سرخپوشان می‌شود. مربی سرخپوشان هدایت بادران را برعهده می‌گیرد و مربی بادران راهی اراک می‌شود. به واقع لیگ یک به محله بروبیای مربیان تبدیل شده است! در تازه‌ترین اتفاق باشگاه مس کرمان گفته به نادر دست‌نشان استراحت داده و او را برکنار نکرده است. 

لیگ یک، کلاس و هویت خود را با این رفتار‌ها از دست داده و شاید با این رفتار‌ها در آینده مربیان خوب و اسمی خانه‌نشینی را به حضور در تیم‌های دسته اولی ترجیح دهند، چون اکنون می‌بینند هر مربی با هر ایده‌ای وارد تیم‌های دسته اولی می‌شود آخرش فقط یک سرنوشت دارد؛ برکناری از باشگاه. تیم‌های ما وقتی وارد بحران می‌شوند تنها دست به یک کار می‌زنند؛ اخراج مربی. گویی این تنها راه خروج از بحران است و گویی همه ۱۶ تیم شرکت‌کننده در دسته اول باید به لیگ برتر صعود کنند و اصلاً حضور در این بازی‌ها ارزشمند نیست! 

تغییر و تحولات در کادر فنی تیم‌های دسته اولی در فصل ۹۸-۹۷،

۱- گل‌گهر سیرجان؛ وینگو بگوویچ

۲- سرخپوشان پاکدشت؛ فرهاد کاظمی - محمود فکری

۳- گل ریحان البرز؛ فراز کمالوند - سیدمجتبی حسینی

۴- شاهین شهرداری بوشهر؛ محمود فکری – عبدالله ویسی

۵- آلومینیوم اراک؛ محمد ربیعی - فراز کمالوند

۶- مس کرمان؛ نادر دست‌نشان -؟ 

۷- قشقایی شیراز؛ ابراهیم طالبی - مهدی فروردین

۸- بادران تهران؛ مهدی پاشازاده - فرشید استحقاری - فرهاد کاظمی

۹- فجرسپاسی؛ مجید صالح - اسماعیل زارع - داوود مهابادی

۱۰- شهرداری تبریز؛ سیروس دین‌محمدی - حیدر جعفری

۱۱- نود ارومیه؛ وحید بیاتلو

۱۲- مس رفسنجان؛ علی سامره - میشو کریستوویچ

۱۳- ملوان؛ فرهاد پورغلامی - محمد احمدزاده

۱۴- خونه به خونه‌: اکبر محمدی - علی نظرمحمدی - اکبر میثاقیان

۱۵- شهرداری ماهشهر: داوود مهابادی - مجید نامجومطلق -؟

۱۶- کارون اروند خرمشهر؛ اکبر میثاقیان - هومن افاضلی