به گزارش پارس نیوز، 

این مرحله از پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا امروز از ساعت 11:30 با برگزاری دیدار نیوکاسل استرالیا آغاز خواهد شد و سپس با برگزاری پنج بازی دنبال می‌شود تا اینکه به دو بازی حساس برای ایرانی‌ها برسد.

آغاز حضور نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا 2019 با شاگردان علی دایی خواهد بود. سایپا که در دو ماه اخیر روزهای تلخی را با ناکامی‌های متوالی در لیگ برتر و البته بازار نقل و انتقالات ضعیف سپری کرده است، پس از 11 سال توانسته است سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد اما برای ادامه حضور در دومین تجربه مهم‌ترین رقابت باشگاهی قاره آسیا در اولین گام مینروا هند را پیش‌رو خواهد داشت؛ تیمی که اوضاع و احوال خوبی ندارد.

وضع تیم هندی نشانه کاملی از بحران است، در دو ماه اخیر نه بازی رسمی برای مینروا حتی یک برد همراه نداشته و این تیم را به رده نهم جدول 12 تیمی آی لیگ رسانده است. سه باخت متوالی و نه بازی بدون برد روی کاغذ برای تیم علی دایی کار آسانی را نشان می‌دهد اما نباید فراموش کرد که دو هفته پیش سایپا با شکست مقابل تیم دسته دومی داماش از جام حذفی کنار رفت؛ اتفاقی که نشان می‌دهد شاگردان علی دایی برای فرار از دومین شوک در ماه اخیر نباید به هیچ عنوان اسیر بحران تیم هندی شوند.

سایپا در صورت پیروزی مقابل نماینده هند، در مرحله نهایی پلی‌آف باید راهی قطر شود تا با تیم الریان دیداری سخت را برای حضور در مرحله نهایی برگزار کند. دیدار سایپا و مینروا ساعت 17:10 به میزبانی ورزشگاه شهدای شهر قدس و با قضاوت یودی یاماموتو از ژاپن آغاز خواهد شد.

اما آخرین بازی امشب در مرحله دوم پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا، در ورزشگاه فولادشهر اصفهان است؛ جایی که تیم بحران‌زده ذوب‌آهن با هدایت علیرضا منصوریان از الکویت کویت میزبانی می‌کند تا حریف الغرافه قطر در مرحله نهایی پلی‌آف معرفی شود.

12بازی رسمی بدون برد، نمایش کاملی از بحران در ذوب‌آهن است. بحران این تیم جایی بیشتر نشان داده می‌شود که در دیدارهای خانگی این فصل برد نداشته و آخرین برد خانگی آنها مربوط به مرحله یک‌هشتم نهایی فصل گذشته لیگ قهرمانان مقابل استقلال تهران بوده است. هرچند علیرضا منصوریان سعی دارد نشان دهد تیمش بحران ندارد، اما خودش خوب می‌داند حذف زودهنگام از لیگ قهرمانان آسیا درجه بحران را برای ذوب‌آهن بسیار بالاتر خواهد برد.

البته بدشانسی منصوریان و ذوب‌آهن در قرعه‌کشی نیز در مقایسه با سایپا نمایش داده شد. در حالی که سایپا تیمی بحران‌زده را روبه‌رو دارد، ذوب‌آهن مقابل الکویت قرار می‌گیرد که این روزها حال و هوای خوبی بر آن حاکم است. این تیم کویتی که از یک مرحله قبل وارد لیگ قهرمانان آسیا شده است، پس از اینکه در اولین بازی توانست نماینده اردن را در خانه‎اش شکست دهد در حالی راهی اصفهان شده که صدرنشین لیگ برتر کشورش است و در این فصل لیگ کویت باختی را در کارنامه نداشته است.

اما آنچه به صورت کوتاه درباره سایر بازی‌های امروز می‌توان گفت به این صورت است:

1- هر چند دیدار سایپا و مینروا هند آغاز حضور نماینده‌های ایران در لیگ قهرمانان است، آغاز حضور یک ایرانی در این رقابت‌ها را باید ساعت 15:30 دانست، جایی که موعود بنیادی‌فر دیدار تیم‌های بانکوک یونایتد تایلند و هانوی اف‌سی ویتنام را سوت خواهد زد.

2- ایستیکول تاجیکستان که برای دیدار با ای‌ام‌جی‌کا راهی ازبکستان شده، در دیدارهای خارج از خانه اخیر خود عملکرد خوبی داشته است، در نه بازی آخر خارج از خانه این تیم در حالی که سه برد متوالی به‌دست آمده، نه بازی بدون باخت ثبت شده که از این تعداد هشت بازی با برد تمام شده است.

3- در بین هشت دیداری که در این مرحله برگزار خواهد شد، تنها تیم‌های پراک مالزی و کیتچه هنگ‌کنگ سابقه دیدار رودررو با هم را دارند و سایر بازی‌ها برای اولین بار در تاریخ شاهد جدال دو تیم خواهد بود. دیدارهای پراک و کینچه مربوط به سال 2008 بود، جایی که بازی رفت به میزبانی نماینده مالزی با پیروزی 2 بر یک برای این تیم تمام شد و در بازی برگشت دو تیم به تساوی 2 بر 2 رضایت دادند.

برنامه دیدارهای امروز مرحله دوم پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا

نیوکاسل استرالیا – پرسیجا اندونزی / ساعت 11:30

برنده بازی در مرحله نهایی پلی آف با کاشیما آنتلرز ژاپن روبه‌رو می‌شود.

پاختاکور ازبکستان – القوا عراق / ساعت 13:30

برنده بازی در مرحله نهایی پلی آف با النصر امارات روبه‌رو می‌شود.

ای‌ام‌جی‌کا ازبکستان – ایستیکول تاجیکستان / ساعت 14:30

برنده بازی در مرحله نهایی پلی آف با النصر عربستان روبه‌رو می‌شود.

بانکوک یوناتید تایلند – هانوی اف‌سی ویتنام / ساعت 15:30

برنده بازی در مرحله نهایی پلی آف با شاندونگ لنونگ چین روبه‌رو می‌شود.

چیانگرای تایلند – یانگون یونایتد میانمار / ساعت 15:30

برنده بازی در مرحله نهایی پلی آف با سانفرنس هیروشیما ژاپن روبه‌رو می‌شود.

پراک مالزی – کیتچه هنگ کنگ / ساعت 16:30

برنده بازی در مرحله نهایی پلی آف با اولسان هیوندای کره جنوبی روبه‌رو می‌شود.

سایپا ایران – مینروا هند / ساعت 17:10

برنده بازی در مرحله نهایی پلی آف با الریان قطر روبه‌رو می‌شود.

ذوب آهن ایران – الکویت کویت / ساعت 19

برنده بازی در مرحله نهایی پلی آف با الغرافه قطر روبهرو می‌شود.