به گزارش پارس نیوز، 

دو روز پیش و درگیر و دار اخبار ضد و نقیض رسانه ها درباره مجوز بازی کردن یا دیپورت پاتوسی، خبر دادیم که باشگاه استقلال بعد از جلسه فتحی با تاج و بهاروند طبق آیین نامه خواهان صدور مجوز بازی این بازیکن از سوی هیات ریسه فدراسیون فوتبال شده و بر اساس اخبار دریافتی با توجه با قول مساعدی که داده شده قطعا مجوز بازی کردن پاتوسی صادر می شود و حالا مباشری معاون باشگاه در اظهار نظری از صدور مجوز این بازیکن خبر داده و احتمال صدور کارت بازی او را نود و نه درصد دانسته است.

قبلا شایعه شده بود که مجوز پاتوسی قرار است با استناد به بند ده آیین نامه نقل و انتقالات صادر شود. در این بند قید شده در شرایط خاص هیات رییسه می تواند اقدام به صدور مجوز بازیکنی نماید که از برخی از پارامترهای مندرج در آیین نامه برخوردار نیست اما هیات رییسه فدراسیون یا سازمان لیگ به این نتیجه رسیده اند که بازیکن خارجی مدنظر از کیفیت خوبی برای بازی در ایران برخوردار است.

آیاندا پاتوسی حدود دو هفته است با استقلال قرارداد امضا کرده اما چون ٢ سال گذشته عضو تیم ملی کشورش نبوده و فدراسیون آفریقای جنوبی هم چنین چیزی را تایید نکرده هنوز فدراسیون فوتبال اجازه بازی به او نداده است. این در حالی است که گفته می‌شود باشگاه استقلال مبلغ قابل توجهی برای رضایت‌نامه این بازیکن پرداخت کرده و حالا در این شرایط بحرانی هادی مباشری معاون باشگاه بدون ذکر جزییات تاکید کرده به احتمال ٩٩ در صد مشکل حل می‌شود. پیش از این خبر داده بودیم مشکل کی‌روش استنلی بازیکن سابق ذوب آهن نیز با صدور مجوز ویژه از سوی هیات رییسه سازمان لیگ که سعید آذری در آن عضویت دارد صادر شده بود.